Baldur's Gate 3 – úvodka

Netflix by údajně chtěl udělat hranou adaptaci Baldur´s Gate

17. 12. 2023
 

Bože můj, tohle snad nikdy neskončí. Adaptace netflixáckého Zaklínače, která je tak kvalitní, že z ní odešel Henry Cavill, je jen jeden počin z mnoha. Pojďme si připomenout další adaptované seriály či inspirace, které se snažily zpracovat hry. Namátkou Dragon Age: Absolution, které bylo tak průměrné, že jsem na něj i zapomněl, a DOTA: Dragon´s Blood, která měla tři série, ale dobrá byla jen ta první. Někdo by mohl říct, že Arcane je TOP, ale na druhou sérii už čekám tak zatraceně dlouho. Streamovací gigant se nyní rozhodl pokukovat po další velké fantasy, Baldur´s Gate.

Ano, dávalo by to svým způsobem i smysl. Éra superhrdinů očividně končí, o čemž se přesvědčuje Disney Marvelem, a tak je jen otázkou, jaká cesta bude tou další populární. Hrané adaptace mang nebo anime, remaky/remastery/reforge starých děl, spin-offy či prequely a samozřejmě videoherní adaptace. Ve výrobě je God of War na Amazonu, v případě Netflixu zase Horizon Zero Dawn. Je tak důležité se přisát k novému stylu co nejdříve.

Proč by pro Netflix dával Baldur´s Gate smysl? Jedná se o hru roku 2023 a o jednu z nejslavnějších RPG sérií všech dob. Nutno sice podotknout, že se momentálně proslýchají pouze fámy ze zákulisí, ale vzhledem k popularitě třetího dílu by seriál dával smysl. Navíc na platformě, která má víceméně skoro neomezené zdroje. Udělat Ságu o Bhaalově zplozenci, tedy prvních dvou dílech, dává také naprostý smysl.

Otázek je mnoho, odpovědi žádné, teorií ještě více. Bohužel, všechno zapadá do sebe a já už jsem více než nervózní. Na druhou stranu, svět Baldur´s Gate je natolik kulturně rozmanitý, že bychom se skutečně mohli dočkat povedené adaptace, protože přiznejme si, že jestli je streamovací platforma, která leze na nervy „moderním“ pojetím děl, je to právě Netflix. Já mám v tomto případě jen jedno jediné přání, ať zde není showrunner Declan de Barra a Lauren Hissrich. Radši i toho Zacka Snydera u kormidla, ačkoliv podle předběžných recenzí Rebel Moon také od tohoto názoru nejspíš brzy upustím.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.