Halo–masterchief-vojáci

První technická ukázka hry Halo Infinite

26. 7. 2021
Zdroj náhledu: Microsoft

Cesta k vydání hry Halo Infinite je dlouhá a komplikovaná, ale pro fanoušky série by mohlo být dobrou zprávou, že se příští víkend dočkají první hratelné verze. Zde však začíná drobný zádrhel, neboť se nejedná o spustitelnou verzi základní hry. Studio 343 Industries v současné době připravuje technické demo pro free-to-play variantu hry, které se zaměřuje na vylepšení AI botů.

První technická zkouška bude mít poměrně omezený obsah. Kromě bojových arén, v nichž se utkají čtyři hráči proti umělé inteligenci, bude 343 Industries sbírat data o nových tréninkových zbraních Akademie. To jsou opakovatelné tréninkové zóny, které jsou obsazeny botami s různou úrovní dovedností. V těchto tréninkových zónách bude k dispozici celkem dvanáct zbraní, přičemž boti budou mít čtyři úrovně obtížnosti. Bude to tedy docela dobrý způsob, jak si vyzkoušet a zároveň osvojit chování určitých zbraní.

Zdroj: Microsoft

Důležité budou bot arény, které se budou odehrávat na třech různých mapách Bazaar, Recharge a Live Fire. „Aby byl zážitek pro hráče stále poutavý, plánujeme denní nabídku obsahu, která se bude v průběhu let vyvíjet na základě celkového zapojení účastníků,“ píše se v příspěvku na blogu. „Záměrně začneme pomalu, abychom každému hráči pomohli přizpůsobit se, ale jakmile se komunita dostane do tempa a zabije velké množství botů, bude naším cílem vše výrazně zrychlit, abychom poskytli větší výzvu a rozmanitost.“

Zdroj: Microsoft

Chcete-li získat přístup ke zkušební verzi, musíte se nejprve zaregistrovat do programu Halo Insider. To vám ale nezaručuje, že se dostanete do samotné hry. „Upozorňujeme, že přihlášení do programu Halo Insider nezaručuje přístup k technickému náhledu nebo přímému testování hry před jejím vydáním. Pro technické předvedení jsme si stanovili cíle, které souvisejí s našimi celkovými záměry, podle nichž se určí, kolik Insiderů by mělo být pozváno.“

Zahájení by mohlo proběhnout o víkendu 31. července. 

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.