Konce věků – Logiášek

REXhry v Essenu dohodly vydání pokračování Konce věků

9. 10. 2023
Zdroj náhledu: REXhry

Ve svém pravidelném nedělním oznámení přišlo vydavatelství REXhry s jednou horkou novinkou. Na v tu dobu právě probíhajícím veletrhu deskových her v Essenu se dohodli na lokalizaci pokračování kooperativní deckbuildingové hry Konec věků. Půjde o rozšíření / samostatně hratelnou hru Aeon’s End: The New Age.

Zroj: Rexhry

The New Age vyšla v anglické edici již v roce 2019 od Indie Boards & Cards, vydavatelství, které stojí i za Coup, Kodama: The Tree Spirits, Mafie nebo The Resistance: Avalon. Autory této herní série, kterou odstartovala v roce 2016 hra Konec věků, jsou Jenny Iglesias (Kodama Forest), Nick Little (Mars: Teraformace – Expedice Ares) a Kevin Riley (Kodama Forest). Za osobitým vizuálním stylem pak stojí Gong Studios, kteří vdechli život i Městečkům na dlani nebo Fields of Green.

The New Age je, tak jako Konec věků, určena pro 1–4 hráče od 14 let a na jednu partii si budete muset vyhradit přibližně 60 min. Jde o poměrně komplexní kooperativní záležitost, kdy spolu hráči musí opravdu spolupracovat a výhra vůbec není zadarmo. Ve svém kooperativním přístupu je Konec věků svěží variací na léty prověřený a velmi populární mechanismus deck buildingu. Stejně svěže, respektive spíše temně, pak přistupuje i k žánru fantasy. Nepřátelé, se kterými se při hraní setkáte, rozhodně nejsou běžní orkové a temní mágové.

The New Age do série přidává nový systém expedic, které hráčům umožní hrát několik her propojených v krátkou kampaň. Po každé hře hráči získají nové poklady a další karty. Stejně tak se ale po každé bitvě stanou silnějšími i nepřátelé. Zní to skvěle, snad se The New Age vyhnou všechny peripetie a dočkáme se jí co nejdříve.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.