Apex Legends – novinka od Albi

Řítí se na nás hromada novinek od Albi

3. 11. 2023
Zdroj náhledu: Kickstarter

Jsou deskoherní vydavatelství, která oznamují jen několik her ročně. Pak jsou taková, která nás lákají na chystané novinky jednou až dvakrát týdně. No, a pak tu máme Albi, které si všechny novinky schovává a odhalí najednou ve velkém oznamovacím videu Albi Update. Ve středu právě takové oznamovací video zveřejnili a jako tradičně si pro nás chystají spoustu pecek. Od velkých her z dílny Awaken Realms nebo Mindclash Games přes čtyři hry v předplatném Albi+ až po jubilejní edice klasik nebo původní české hry. Nudit se rozhodně nebudeme, to je jisté již nyní.

Barcelona    

Zdroj: Albi

Již začátkem února bychom se měli dočkat první hry z předplatného Albi+, ve které se v roli stavitele v 19. století budete podílet na vybudování krásné Barcelony. Budete umisťovat pracovníky tak, abyste nejen stavěli domy pro její obyvatele, ale také zajistili infrastrukturu a vybudovali linky městské hromadné dopravy. To vše pro získání desítek a desítek bodů. Barcelona je poměrně hráčská euro hra pro 1–4 hráče na 60–90 minut.

Unmatched Dobrodružství: Úžasné příběhy    

Koncem února se pak dočkáme nového pokračování herního systému Unmatched, od kterého Albi již několik verzí v minulosti lokalizovala. Toto pokračování ale přináší kooperativní mód, v němž se společně utkáte s monstry z brakových pulpových příběhů. Kooperativní mód je plně zpětně kompatibilní, a můžete si tak zahrát například i s králem Artušem nebo Robinem Hoodem. Unmatched Dobrodružství je určeno pro 1–4 hráče a na jednu herní partii budete potřebovat 20–60 minut.

Zdroj: Albi

Bang! Legendy    

Zdroj: Albi

Na konci února také vyjde nové rozšíření k takové klasice, jakou je karetní Bang! V něm se můžete za vykonání předem daných hrdinských činů stát legendami Divokého zábavu a zlepšit tak své schopnosti. Pokud se stanete legendou, můžete si některý z vykonaných hrdinských činů přivlastnit a ranit tak jinou legendární postavu. 

Včelín    

Již začátkem února se dočkáme další hry z předplatného Abi+, také s mechanikou umisťování pracovníků. Místo lidí se zde ale stanete jednou z frakcí Mellifer, vyspělých včel, které cestují vesmírem. Ve hře budete objevovat nové planety, těžit z nich suroviny, které můžete přeměnit na vosk a med, vylepšovat lodě, vynalézat technologie a věnovat se řezbářství. Vaše včely se ale po pouhých několika akcích musí uložit k hibernaci. Včelín si zahrajete sólo nebo s až čtyřmi přáteli a jedna herní partie vás vyjde přibližně na 60–90 minut. Díky dvaceti asymetrickým frakcím a 5 různým úlům hra poskytuje v každé herní partii jiný prostor pro prostorová a strategická rozhodnutí.

Zdroj: Albi

Sabotér – jubilejní edice    

Zdroj: Albi

Je neuvěřitelné, že malá, ale velice zábavná karetní hra Sabotér je na světě již 20 let. K této významné příležitosti si Albi na konec dubna naplánovalo jubilejní edici obsahující i několik speciálních karet a dvě minirozšíření. Hra se také dočká několika nových ilustrací. Sabotér je určen až pro 12 hráčů, kteří zvládnou jednu herní partii i za 30 minut.

6 bere! – jubilejní edice    

Ve stejném termínu, tedy koncem dubna, se dočkáme speciální edice ještě jedné klasiky. Tou je 6 bere!, která slaví již 30 let. Součástí jubilejní edice budou nové a vtipnější ilustrace na kartách, a také minirozšíření, zvyšující znovuhratelnost hry. S až 9 spoluhráči tak budete moci objevovat nové taktické možnosti. 

Zdroj: Albi

Critical: Svatyně    

Zdroj: Albi

Na konci června se dočkáme další z her předplatného Albi+, instantního dobrodružného RPG Critical: Svatyně. V něm se stanete hrdiny objevujícími taje nového světa. V průběhu 9 scénářů, z nichž každý trvá jen 30 minut, prožijete dobrodružství v Půlměsíčném souostroví. Hru Critical: Svatyně si užijete ve 2–5 hráčích, přičemž někdo se musí chopit role vypravěče, provázejícího ostatní hráče příběhem.

Kometa    

Poslední hrou předplatného Albi+ bude koncem srpna trochu nenápadná Kometa. V té se budete snažit do bezpečí před blížící se kometou dostat pravěké tvory, reprezentované kartami ve vaší ruce a žetony na společném herním plánu. Pomocí víceúčelových karet terénů a zvířat si tak v Kometě budete muset nakombinovat schopnosti vašich tvorů, vybudovat funkční engine a získat co nejvíce vítězných bodů. Ty získáte za zachráněné tvory. Čím více jich přivedete do bezpečí, tím jednodušší a rychlejší je pro vás záchrana dalších tvorů. Kometa je rodinnou hrou pro 2–4 hráče na přibližně 45 minut.

Zdroj: Albi

Čarodění    

Ve druhé čtvrtině roku bychom se také měli dočkat nové původní české hry Michala Peichla, nazvané Čarodění. V té se stanete čarodějkami snažícími se vystudovat s vyznamenáním. Abyste to dokázali, musíte ale splnit obtížné kouzlo. S až čtyřmi spoluhráči se tak během 30 minut budete snažit nasbírat ty nejlepší ingredience a dokázat, že právě vy si vyznamenání zasloužíte.

Voidfall    

Zdroj: boardgamegeek.com

Albi také oznámilo chystanou lokalizaci epické 4X hry pro euro hráče. Voidfall byla původně vydaná studiem Mindclash Games, kteří vytvořili i velkou tematickou euro hru Anachrony. Ve Voidfall se budete snažit vybudovat galaktické impérium při boji se Zplozencem prázdnoty. Hra slibuje velkou míru interakce mezi hráči a možnost vylepšování svého impéria, kombinované se správou zdrojů a deterministickým bojem.

Apex Legends: Desková hra    

S hrdinskou střílečkou podle videoher se Albi vydává do neprobádaných vod figurkových soubojových her. Stanete se jedním z šampionů, vyberete zbraň a rozdrtíte svoje protivníky. Pro milovníky původní videohry je v Apex Legends: Deskové hře mnoho lákadel. Paleta různorodě vylepšitelných zbraní, lokace známé z videohry, speciální schopnosti bojovníků. To vše slibuje zábavný zážitek, obzvlášť od studia, které vydalo Frostpunk.

Zdroj: Kickstarter

Loupež: Evropa    

Zdroj: boardgamegeek.com

Během roku 2024 se dočkáme i skvělé draftovací hry pro dva hráče, Loupež: Evropa (v angličtině Caper: Europe). V té se během tří kol a 25–35 minut budete s vaším soupeřem přetahovat o to, kdo sestaví lepší tým a vystřihne tu nejepičtější loupež, kterou kdy Evropa viděla. Hru Loupež: Evropa si můžete vyzkoušet už nyní na platformě BoardGameArena.com.

Dragon Eclipse    

Poslední oznámené hry se sice dočkáme až v roce 2025, opět ale nejde o žádnou drobnost. Epická kooperativní hra pro až 2 hráče, ve které budete krotit tajemné mystlingy, získávat si jejich náklonnost a využívat je pro boj v aréně. Případně s nimi procházet 12scénářovou příběhovou kampaní. Podobnost mystlingů s jistými sběratelskými japonskými příšerkami je čistě náhodná.

Zdroj: boardgamegeek.com

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.