ETS2 1.45 - Hannover

SCS Software vydalo do ETS2 a ATS betaverzi aktualizace 1.45

2. 7. 2022
Zdroj náhledu: SCS Software

K vydání tentokrát došlo poměrně krátce po uvolnění plné verze 1.44. Otázka je proč? Značí to snad brzké vypuštění nějakého DLC, pravděpodobně do ATS? Upřímně by bylo docela načase, jelikož od Wyomingu uběhlo již více než tři čtvrtě roku. Teď už se ale pojďme podívat na zmíněné novinky v aktualizaci 1.45.

Euro Truck Simulator 2

Co je důležité zmínit hned na úvod, je, že novinek je poměrně hodně. V případě evropského Euro Truck Simulatoru 2 (ETS2) je bezpochyby největší změnou kompletní přepracování německého města Hannover, které dostalo, jak už je zvykem, zcela nový vizuál, jenž bude odpovídat současným standardům studia.

Zdroj: SCS Software

O další novince jsme se již v krátkosti zmínili v našem předchozím článku. Verze 1.45 potěší majitele rozšíření Krone Trailer Pack, které obdrží nové typy přívěsů. Konkrétně jde o plachtový přívěs Krone Paper Liner a Krone Profi Liner Building. Zároveň s těmito novými přívěsy vycházejí i různé volitelné doplňky apod. U přívěsů ještě chvíli zůstaneme. Společně s novými Krone přívěsy vychází i možnost vlastnit tzv. tankové přívěsy (cisterny).

Zdroj: SCS Software

Aby toho nebylo málo, SCS Software zavádí také experimentální funkci tzv. senzoru deště. Úkolem této funkce je, na základě hustoty dešťových kapek, automaticky přizpůsobit rychlost stěračů. Tato možnost je plně volitelná a tudíž je možné ji v nastavení vypnout. Co mě dále hodně potěšilo, je skrytí neprůjezdných cest (ve hře označených křížky). Po této možnosti jsem já osobně již dlouho volal, přece jen, v některých částech hry tyto značky nepůsobily úplně dobře.

Zdroj: SCS Software

Za poslední zásadní změnu považuji podporu modifikací třetích stran do multiplayerového režimu Convoy, která dosud ve hře rovněž chyběla. Více informací naleznete na oficiálních stránkách studia.

American Truck Simulator

Novinky najdeme také v americkém kolegovi, American Truck Simulatoru. Než se ale vrhneme na specifické změny, nejdříve si povíme, které novinky jsou totožné jako u ETS2, ať se tu zbytečně nerozepisuji dvakrát.Společnými novinkami jsou zmíněné senzory deště, značky označující neprůjezdné cesty, možnost vlastnit tankové přívěsy (cisterny) a podpora modifikací třetích stran v multiplayerovém režimu Convoy.

Zdroj: SCS Software

Nyní se už ale pojďme podívat na ty specifické změny. Tou první je nové pohraniční městečko Cody, které zdarma obdrží majitelé posledního mapového rozšíření Wyoming. Spolu s městečkem Cody přibyla i zcela nové dálnice US Route 14. K tomu navíc máme možnost navštívit více míst v Yellowstonském národním parku.

Zdroj: SCS Software

Vývojáři z SCS Software se rovněž zaměřili na odpočívadla a čerpací stanice. Několik čerpacích stanic a odpočívadel z roku 2016 bylo přepracováno, aby taktéž odpovídaly současným standardům studia. I v případě hry American Truck Simulator najdete více informací na oficiálních stránkách studia.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.