Stardew Valley bude pořádat turnaj o 40 000 $

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Farmaření, ale kompetitivně. Turnaj ve Stardew Valley bude probíhat esportovým způsobem a jedná se o zcela první turnaj v této hře. Když pomyslíme na hry, které mají potenciál pro esport, Stardew Valley by vás ani nenapadlo. To se však stává realitou, když vývojář ConcernedApe oznámil na svém twitteru první oficiální Stardew Valley Cup.
V turnaji, který je pořádán ve spolupráci se streamerem UnsurpassableZ, se představí čtyři týmy „některých z těch nejvíce oddaných hráčů Stardew“. Týmy se utkají proti sobě o prize pool 40 000 $, což dělá 869 120 Kč. Soutěžící tvoří spousta komunitních postav Stardew Valley, jako jsou SharkyGames, populární The Sims YouTuber lilsimsie a Matthew McCleskey, kterého můžete znát z jeho zábavných animovaných videí o Stardew.
Ve videu vysvětlujícím tento turnaj UnsurpassableZ uvedl, že bude „více než 100 různých výzev, které prozkoumají všechny různé části Stardew Valley“. Každá nabídne jiný počet bodů podle své obtížnosti. Pohybují se od relativně snadných cílů, jako je pojmenování koně Sprout, až po ty obtížnější, jako je dokončení celého komunitního centra nebo dosažení 100. patra v dolech.
Mnoho z těchto soutěžících streamerů již dobře ovládá speedrunning a různé výzvy, takže bude zajímavé sledovat, jak dovedou pracovat společně jako tým a pomocí těchto znalostí nasbírat co nejvíce bodů. Celá věc je komentována ve společnosti ConcernedApe a UnsurpassableZ, přičemž prize pool 40 000 $ pochází přímo od vývojáře.
Turnaj začíná 4. září v sobotu v 18 hodin. Komentovanou verzi můžete sledovat na Twitchi na kanále UnsurpassableZ, který vám poskytne přehled o všech čtyřech týmech. Případně můžete sledovat každého streamera zvlášť.
Zdroj: pcgamer.com
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn