Starfield - přistávající loď

Starfield brzy obdrží oficiální podporu FSR 3

4. 2. 2024
 

Listopad loňského roku byl měsícem, kdy do akční vesmírné hry Starfield byla oficiálně implementována podpora DLSS, která však běží pouze na kartách od Nvidie. Nyní přišlo oznámení, že se titul rozroste i o funkci FSR 3. Prozatím se funkce Fidelity FX Super Resolution 3 dočkáme v rámci nové betaverze, která do Starfieldu dorazí příští týden. Plná verze by pak měla zřejmě dorazit koncem února.

„Jsme rádi, že vás můžeme informovat o tom, že funkce FSR 3 dorazí do hry v rámci betaverze už příští týden,‘‘ řekla Bethesda. „Pro všechny ostatní hráče dorazí koncem tohoto měsíce před další plánovanou pravidelnou aktualizací,‘‘ dodalo studio. Bethesda rovněž chystá i několik dalších vylepšení, jako je například nový způsob cestování nebo detailnější mapa měst. Tyto aktualizace nicméně přijdou až někdy v budoucnu a zřejmě nebudou součástí té nadcházející.

Fidelity FX Super Resolution 3 je rozhodně skvělým přírůstkem, zvláště pro ty hráče, kteří nemohou využívat technologii DLSS od Nvidie. Novou verzi FSR 3 vydalo AMD v prosinci loňského roku a v některých hrách se dokáže velmi dobře přiblížit i DLSS 3. Benefitem je, že tato metoda upscalingu funguje na většině grafických karet. Oficiálně jsou podporovány Radeony 5700 a novější nebo RTX řady 2000 a novější. Uvidíme, jak moc technologie Fidelity FX Super Resolution 3 zamíchá s optimalizací, jelikož přiznejme si, že Starfield není titulem, který by nějakou zázračnou optimalizací oplýval.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.