Syberia The World Before – úvodní fotka

Syberia získá animovanou adaptaci

8. 6. 2023
Zdroj náhledu: Microids Studio

Syberia je kultovní série, kterou jsme si poprvé zahráli před více než dvaceti lety. Už tenkrát si dokázala vybudovat obrovskou základnu fanoušků díky nádherně zpracované grafice, zábavnému příběhu a svérázným postavám. Autorem této skvělé adventury je zesnulý Benoît Sokal.

V této sérii se ujmete role Kate Walkerové, bývalé newyorské právničky, která dostane jednoduchý úkol, jenž změní její život. Pokud jste se se Syberií ještě nesetkali, můžete si přečíst naši recenzi na doposud poslední díl Syberia: The World Before (Svět předtím). V článku se dozvíte více podrobností o příběhu a pochopitelně i o hratelnosti, abyste věděli, co máte očekávat.

Hlavní náplní dnešní novinky je ovšem oznámení studia Microids, které za tímto skvostem stojí. Na oficiálním twitterovém účtu Microids oznámilo spolupráci s francouzskou společností What the Prod. Jejich kolaborace se má projevit tím, že druhé jmenované studio vytvoří další Syberii, která však nebude ve videoherním duchu, nýbrž ve formě animovaného seriálu. Prozatím neexistují žádné fotodokumentace ani jiné podklady, které by nám poskytly bližší informace o prostředí a jeho zpracování. Osobně se ale domnívám, že půjde o přepracovanou verzi první hry. Mou domněnku může do určité míry podpořit prohlášení Elliota Grassiana, zakladatele a provozního ředitele společnosti Microids:

Je opravdu uspokojivé vidět, jak Syberia ožívá v podobě animovaného seriálu. Jsme rádi, že můžeme ve spolupráci s What the Prod nabídnout fanouškům výjimečný vizuální zážitek, který zachytí podstatu této kultovní série. Seriál bude pro hráče i nové diváky další příležitostí, jak objevit nebo znovuobjevit fascinující svět Syberie.

K tomu se vyjádřila i Sokalova manželka:

Můj manžel by byl velmi poctěn, pokud by jeho dílo bylo zpracováno do animovaného seriálu. V Syberii vytvořil kouzelný a nadčasový svět a jsem ráda, že díky této novátorské adaptaci k němu nyní budou mít přístup noví diváci.

Na závěr Ashargin Poiré, prezident a zakladatel společnosti What The Prod:

Dvacet let po vydání prvního opusu Syberia je naší ambicí vytvořit animovaný seriál adaptovaný podle herního univerza pro fanoušky i nefanoušky a přinést nový a obohacený styl psaní hodný velkého dystopického fantastického seriálu. Umělecké vedení, styl a kvalita animace nabídnou divákům zážitek na pomezí reality a fantazie.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.