Zelda Tears of the Kingdom - náhled

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom dokázala prodat přes 18 milionů kopií

6. 8. 2023
 

Nintendo má za sebou rekordní čtvrtletí, za které vděčí především svému nejnovějšímu počinu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, který dokázal se k 30. červnu letošního roku prodat 18,51 milionů kopií, což je mimochodem polovina celkových prodejů předchozího Breath of the Wild. Celková čísla předchozího dílu se prozatím zastavila na 30,65 milionech prodaných kopií. Je tedy pravděpodobné, že Tears of the Kingdom toto číslo časem porazí a stane se úspěšnějším, než byl Breath of the Wild. Naši recenzi na Tears of the Kingdom si můžete přečíst zde.

https://www.youtube.com/watch?v=uHGShqcAHlQRekordní čtvrtletí ale není způsobeno jenom skvělými prodeji nové hry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Nintendo se také pochlubilo, že během posledních třech měsíců poslalo do oběhu čtyři miliony kusů jejich konzole, přičemž valnou většinu z nich (asi 86 %) tvořil novější model s OLED displejem, včetně speciální edice Tears of the Kingdom, jež dorazila letos v dubnu. Celkový prodej konzole Nintendo Switch za celou existenci čítá 129,53 milionů kusů.Dařilo se však i ostatním hrám ze světa Nintenda. Například Mario Kart 8 Deluxe dokázal za tři měsíce prodat 1,67 milionů kopií na celkových 55,46 milionů. V závěsu zůstávají hry, jako je Animal Crossing: New Horizons s 42,79 miliony, Super Smash Bros. Ultimate s 31,77 miliony nebo zmíněná The Legend of Zelda: Breath of the Wild s 30,65 miliony prodaných kopií.

Společnost se krátce zmínila i o novém filmu Super Mario Bros. Podle slov Nintenda si premiéru v kinech zatím nenechalo ujít přibližně 168 milionů diváků.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.