House of Dragon

Trailer na House of Dragon ukazuje to, co jsme milovali na Hře o Trůny

6. 5. 2022
Zdroj náhledu: Pressroom.warnermedia.com

Pamatujete si ty doby, kdy jste jako fanoušci Game of Thrones každý týden přemýšleli, co se bude v jednom z nejslavnějších seriálů všech dob dít? Tedy pokud jste nečetli knihy. Trailer na House of Dragon připomíná ty první série, kdy jste toužili vědět, co se stane s oblíbenými hrdiny, i když jste věděli, že se nejspíš nedožijí další epizody.

Seriál House of Dragon se má odehrávat dvě století před událostmi celého seriálu Hra o trůny (pro čtenáře, před první knihou Písní ledu a ohně). Popisuje a rozebírá začátek konce rodu Targaryenů, události, které se říká Tanec draků. Jedná se prakticky o občanskou válku mezi Targaryeny, kvůli které hořelo celé Západozemí a vyhynuli skoro všichni draci.

V hlavních rolí uvidíme Viseryse I. Targaryena (Paddy Considine), princeznu Rhaenyru Targaryen (Emma D´Arcy), Daemona Targaryena (Matt Smith), Corlyse Velaryona (Steve Toussaint), Rhaenys Velaryon (Eva Best), Alicent Hightower (Olivia Cooke) nebo Otta Hightowera (Rhys Ifans). Do toho se objeví samozřejmě nějací ti Lannisteři, Baratheoni, Westerlingové, Starkové a další.

Ačkoliv byla celá událost Tance draků rozebrána v loru spisovatele G. R. R. Martina (víme tak, jak dopadne), celkové zpracování slavné historie se přece nedá neocenit. Kor když sám autor knih se snažil dohlížet na celý průběh natáčení. Seriál má na starosti HBO Max a dostupný tam také bude od 21. 8. letošního roku. Jediné, co mě trápí, bude to každotýdenní čekání na další díl, protože už trailer vypadá naprosto fantasticky. Ostatně, je to o Targaryenech a bohové si u nich vždycky hází mincí.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.