Mafia Definitivní edice - město Los Haven

Mafia 4 je ve vývoji za použití Unreal Engine 5

6. 5. 2022
Zdroj náhledu: Hangar 13

Studio Hangar 13 společnosti 2K Games od svého založení publikovalo pouze open world tituly ze série Mafia. Jejím prvním projektem byla Mafia 3, která byla vydána se smíšenými ohlasy v roce 2016, následně společnost vydala Mafia: Definitive Edition, remake původní hry pro moderní konzole. Nyní to vypadá, že Hangar 13 možná připravuje další Mafii, pokud lze věřit nedávné zprávě.

Kotaku nedávno informovalo o odchodu šéfa studia Hangar 13 Hadena Blackmana, po němž nastoupil Nick Baynes. Podle zdrojů Kotaku se Baynes ujme vedení další hry ze série Mafia. V době psaní článku bylo podrobností poměrně málo, ale podle Kotaku má hra v současnosti kódové označení Nero a bude čtvrtým hlavním dílem série Mafia, nicméně se bude údajně jednat o prequel.

Ve své zprávě Kotaku zmiňuje také to, že Mafia 4 bude vyvíjena na Unreal Enginu 5. Tento detail je obzvláště důležitý, protože naznačuje, že se Mafia 4 pravděpodobně nevyjde na starších konzolích a bude zaměřena pouze na novější hardware. To dává neoznámené hře potenciál být obzvláště působivá z grafického a technického hlediska, o čemž se však fanoušci budou muset přesvědčit sami.

Zdroj: igdb.com

Není ale zatím známo, kdy se fanoušci budou moci Mafie 4 dočkat. Podle informací je hra ve velmi rané fázi vývoje ve společnosti Hangar 13, proto může trvat i několik let, než se jí fanoušci Mafie vůbec dočkají.Na základě informací od Kotaku, podle nichž se bude jednat o prequel, můžeme zkusit spekulovat o době, ve které se hra bude odehrávat. Mafia 1 je zasazena do 30. let 20. století, zatímco Mafia 2 do 40. a 50. let 20. století. Mafia 3 se odehrává v 60. letech minulého století. Jelikož je Mafia 4 považována za prequel původní trilogie, lze předpokládat, že se bude odehrávat minimálně ve 20. letech 20. století. Možná se hra bude zabývat původem zločineckých rodin, které se ve hrách objevují, nebo bude sledovat historii některých stávajících postav.

Pokud se tato zpráva ukáže jako pravdivá, můžeme všichni očekávat, že Hangar 13 bude inspirován třetí Mafií. To by nebyl takový problém, kdyby se jednalo o dobrou hru ze série, která by byla fanoušky dobře přijata. Na Mafii 3 však bylo špatně úplně všechno, od technických aspektů až po hratelnost. Jediná věc, co na tomto díle fungovala dobře, alespoň pro mě, byl styl vyprávění prostřednictvím dokumentu. Kdyby to implementovali do své nové hry, nemuselo by to být špatné. O samotné hře zatím nejsou žádné informace, ale už teď se obávám, že to bude katastrofa.

Zdroj: gamerant

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.