Festival zvířátek desková hra

V BoardBros spustili předobjednávky na Festival zvířátek

3. 10. 2023
Zdroj náhledu: BoardBros

Ve vydavatelství deskových her BoardBros v pondělí zahájili předobjednávky na chystanou hru Festival zvířátek. Ta se odehrává ve stejném světě jako Útulná doupata a opět je její autorkou Roberta Taylor (kromě Útulných doupat pracovala na Octopus’s Garden) a ilustrátorkou Shawna J. C. Tenney (Bugs on Rugs, Winner Winner Chicken Dinner a Útulná doupata). V angličtině ji vydali Kids Table Board Gaming, stojí i za mými oblíbenými hrami Fossilis nebo Válka květů.

Festival zvířátek je hrou pro 1–5 hráčů od 8 let a na jednu herní partii byste si měli vyhradit 45–75 minut. Přenesete se v ní do Javorového údolí, kde se pořádá jarní festival. S partou svých zvířecích kamarádů se vydáte sbírat suroviny a pochoutky, vyrábět dárky a ozdoby a naplánovat zábavu tak, aby byl festival co nejvíce úspěšný. Stejně jako v případě Útulných doupat, i zde velice roztomilá vizuální stránka skrývá poměrně komplexní hru. Na rozdíl od Útulných doupat ale hlavní herní mechanikou není umisťování pracovníků a kostek. Místo toho musíte chytře spravovat karty na ruce a opatrně utrácet získané zdroje.

V předprodeji je možné pořídit hned dvě různé verze hry. Ta, co bude běžně v prodeji, obsahuje kartonové komponenty surovin a obyčejný insert. Ta druhá, nadupanější, verze, kterou dostanou i podporovatelé na platformě Kickstarter, obsahuje luxusní dřevěné komponenty, insert od firmy GameTrayz a dvě minirozšíření.   

Zdroj: BoardBros

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.