V české hře Afterglitch zapátráte po mimozemské civilizaci

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: Vladimir Kudelka

V roce 2015 obdržela hra Rememoried ocenění Česká hra roku v kategorii Umělecký přínos české herní tvorbě. Její autor Vladimír Kudělka po celých dlouhých šest let pracoval na novém projektu, který byl nedávno oznámen světu. Poněkud netradiční česká hra jménem Afterglitch vyjde 6. prosince tohoto roku na PC a později na další platformy.

V čemže tkví její netradičnost? Už na první pohled dokáže zaujmout svým vizuálním stylem. Sám autor ji popisuje jako experimentálně explorativní sci-fi z pohledu třetí osoby. Jako neznámý astronaut budete váhat nad svou samotnou existencí a zároveň pátrat po mimozemské civilizaci, což pro vás údajně bude mít daleko větší hodnotu než předem stanovený cíl.

Zdroj: Vladimir Kudelka

Inspiraci jediný autor celého projektu čerpal z utopických science fiction ilustrací z druhé poloviny 20. století. Důležitou složkou byl také hyperprostor v moderním umění, což ve výsledné kombinaci dalo vzniknout této zajímavé hře. I když toho o sobě Afterglitch zatím moc neprozrazuje, už teď je jasné, že půjde o kratší a skoro až spirituální cestu založenou na obrovské imaginaci nejen autora, ale i hráče. Zaujala nás také hudební stránka titulu… to šumění moře je zkrátka relaxační.

Zdroj: TS, Steam

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn