Afterglitch – bod

V české hře Afterglitch zapátráte po mimozemské civilizaci

13. 10. 2021
Zdroj náhledu: Vladimir Kudelka

V roce 2015 obdržela hra Rememoried ocenění Česká hra roku v kategorii Umělecký přínos české herní tvorbě. Její autor Vladimír Kudělka po celých dlouhých šest let pracoval na novém projektu, který byl nedávno oznámen světu. Poněkud netradiční česká hra jménem Afterglitch vyjde 6. prosince tohoto roku na PC a později na další platformy.

V čemže tkví její netradičnost? Už na první pohled dokáže zaujmout svým vizuálním stylem. Sám autor ji popisuje jako experimentálně explorativní sci-fi z pohledu třetí osoby. Jako neznámý astronaut budete váhat nad svou samotnou existencí a zároveň pátrat po mimozemské civilizaci, což pro vás údajně bude mít daleko větší hodnotu než předem stanovený cíl.

Zdroj: Vladimir Kudelka

Inspiraci jediný autor celého projektu čerpal z utopických science fiction ilustrací z druhé poloviny 20. století. Důležitou složkou byl také hyperprostor v moderním umění, což ve výsledné kombinaci dalo vzniknout této zajímavé hře. I když toho o sobě Afterglitch zatím moc neprozrazuje, už teď je jasné, že půjde o kratší a skoro až spirituální cestu založenou na obrovské imaginaci nejen autora, ale i hráče. Zaujala nás také hudební stránka titulu… to šumění moře je zkrátka relaxační.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.