Krysy z Wistaru – úvodka

V Krysách z Wistaru povedete kolonii krys uniklých z laboratoře

8. 1. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Vydavatelství TLAMA games si pro nás chystá další velkou komplexní euro hru. Tou nebude nic menšího než jeden z hitů letošního veletrhu deskových her v Essenu, Krysy z Wistaru. Ještě předtím, než to TLAMA games stihli oznámit, se zpráva objevila na sociálních sítích původního vydavatele, kterým je studio Cranio Creations (Barrage, Moje knihovnička, Golem nebo Newton).

Autory Krys z Wistaru jsou Danilo Sabia a především mistr moderních komplexních euro her, Simone Luciani. Ten vytvořil takové pecky, jako je chystané Nukleum, Barrage, Anunnaki: Dawn of the Gods, Lorenzo il Magnifico nebo Tiletum. Vizuální stránku Krys z Wistaru si vzaly na starost italské ilustrátorky Candida Corsi, pro kterou jde o první deskoherní titul, a Sara Valentino, která ilustrovala i Moji knihovničku. Krysy z Wistaru jsou určeny pro 1–4 hráče od 13 let a na jednu herní partii budete potřebovat přibližně 90 minut. 

Krysy z Wistaru – TLAMA Games
Krysy z Wistaru – HRA

Zdroj: Cranio Creations

Ve hře Krysy z Wistaru se stanete jednou ze čtyř krys, které zorganizovaly velký útěk z výzkumné laboratoře. Vzhledem k tomu, že krysy na rozdíl od potkanů v laboratořích moc neuvidíte, zřejmě původní anglický název označoval spíše potkany, ale chápu, proč v TLAMA games zvolili zvučnější krysy. Ať již jste jakýmikoliv hlodavci, uspořádáte mezi sebou soutěž o to, kdo se stane vůdcem celé hlodavčí kolonie. Během pěti dnů tak budete muset co nejlépe vést svoji rodinu a prokázat, že jím máte být právě vy. Budete muset prozkoumávat farmu, na které se vaše hlodavčí kolonie rozhodla usídlit, využívat nejrůznější artefakty zanechané lidmi, vyvíjet nové vynálezy a budovat nová doupata a postele pro jejich obyvatele. Do svojí rodiny můžete také přijmout divoce žijící hlodavce. 

Hra využívá velice populárního mechanismu umisťování pracovníků. Netradičně se však akce, na které pracovníky můžete umístit, nachází na otočném kole. S každou hlavní akcí jsou spojeny akce bonusové, přičemž se každé kolo změní, se kterou hlavní akcí je spojena která bonusová akce. Navíc jsou akce tím silnější, čím více pracovníků na ně v jednom kole umístíte. Pro milovníky komplexních euro her tak půjde o titul, který jim příjemně potrápí mozkové závity.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.