Zauberzwerg – herní partie

Ve hře Zauberzwerg budete s těmi nejmenšími utíkat před čarodějnicemi

4. 3. 2024
Zdroj náhledu: AMIGO

Pokud máte tak jako já rádi malé a chytré karetní hry, určitě vám dělá velkou radost vydavatelství REXhry. Logické Velkoměsto, ke kterému REXhry chystají i všechna pokračování, interaktivní Safari Bar, sčítací Pásovec nebo chystané tituly FUK, Trio a No, thanks!. To je jen několik příkladů karetních her ze stáje REXher. A nyní se dočkáme i malé karetní hry pro děti s originálním názvem Zauberzwerg. 

Zauberzwerg je určen pro 1–6 hráčů od 5 let, kteří na jednu partii budou potřebovat přibližně 20 minut. Dle vyjádření REXher hru zvládají bez problémů i čtyřleté děti. Jejími autory jsou Jens-Peter Schliemann a Bernhard Weber, pro něž jde již o několikátou spolupráci. Jejich kooperativní hra pro děti Zauberberg v roce 2022 dokonce získala nejprestižnější deskoherní ocenění Kinderspiel des Jahres. Jak napovídá jméno, Zauberzwerg na tento titul navazuje. Za jeho vizuální stránkou stojí Jan Bintakis, který pro AMIGO pracoval již na několika titulech. Ano, stejně jako v případě her Pásovec a No, thanks! i Zauberzwerg je původně vydán studiem AMIGO. 

Zauberzwerg je primárně kooperativní hra, ve které se s čarodějnickými učni budete snažit proběhnout hrací plochu tak, aby vás nechytily zlé čarodějnice. Na druhé straně hrací plochy čeká trpaslík Rupert, a doběhnete-li k němu, odmění vás krystaly potřebnými pro výrobu kouzelnických hůlek. V prvním tahu jeden z hráčů otočí dvě karty, jednu z nich vybere a pohne zobrazenou postavou na nejbližší pole zobrazené barvy. Karta, kterou si hráč nevybral, zůstane viditelně otočená. Další hráč otočí kartu jen jednu a opět ze dvou dostupných vybere.

Titul má hned několik úrovní obtížnosti a je možné jej hrát také v kompetitivním módu. Kdy se dostane na naše stoly, však zatím není jisté.

Zdroj: AMIGO

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.