Dungeons & Dragons

Ve vývoji je titul vycházející z Dungeons & Dragons

21. 3. 2024
Zdroj náhledu: Gameloft

Díky značnému úspěchu Baldur’s Gate III a úspěšného stejnojmenného filmu zažívá v poslední době Dungeons & Dragons rapidní nárůst popularity, jak potvrdili představitelé společnosti Hasbro již v polovině února. Naznačili, že chtějí i nadále spolupracovat se studiem Larian, ale současně hodlají podporovat další videoherní aktivity spojené se značkou D&D bez ohledu na to, kdo je bude vyvíjet. Proto není překvapivé, že se nyní objevuje oznámení dalšího ambiciózního videoherního projektu. O ten se postará studio Gameloft Montréal, jehož dosavadní tvorba zahrnuje tituly jako Disney Dreamlight Valley a Star Wars: Castaways.

Tento nový, dosud nepojmenovaný projekt se zaměřuje na kombinaci žánrů simulátoru života, akčního RPG a survivalu, což by samo o sobě mělo přinést vcelku zajímavou herní zkušenost. Vyšel také jeden jediný artwork, z něhož ale už nyní lze odhadnout, jakým směrem se tvůrci vydají směrem k vizuálu. Objevuje se tak víceméně klasika v podání dvojice hrad–drak. Nutno ale podotknout, že sázka na takovou jistotu se může vyplatit – přece jen se jedná o fantasy značku, která si zaslouží plné vyždímání, protože toho zatím bylo málo. Ze zprávy vývojářů: „S nadšením oznamujeme partnerství s největším světovým RPG – Dungeons & Dragons – od Wizards of the Coast a majitelem licence Hasbro.“ Hra bude navíc dostupná pro konzole i PC, což je opět super informace. 

Hráči se mohou těšit na dobrodružství, ve kterém se prolíná bohatý lore Dungeons & Dragons s výzvou přežít za každou cenu. Všechny prvky hry budou pečlivě spojeny s kampaní o vzdoru, přátelství, ale také stálém nebezpečí. Zatím však není jasné, zda hra bude kombinovat real-time pohyb s tahovými souboji, jako je tomu u Baldur’s Gate III, nebo zda tvůrci připravují nějakou zcela novou inovaci, což ale si přiznejme, že u Larianu není asi moc velká varianta. S oznámením hry se objevily i inzeráty na několik pozic ve vývojářském týmu, které zmiňují snahu o redefinici žánru a využití enginu Unity a cross-platform funkcí. Hra zatím nemá stanovené datum vydání. Na fórech a diskuzích se však spekuluje až o roku 2026, tudíž máme hodně času se těšit. Co jiného si ale přát?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.