INDIKA náhled

Výpravná adventura INDIKA vyjde v roce 2024

21. 10. 2023
Zdroj náhledu: Odd Meter

INDIKA je nadcházející výpravná adventura zasazená do alternativního Ruska koncem 19. století. Popis celkové hry je poměrně zajímavý – vžijete se zde do role mladé jeptišky jmenující se Indika, která se vydává na cestu sebepoznání. Po jejím boku bude celou dobu vcelku neobvyklý společník, a to ďábel. Jedná se tedy o docela originální myšlenku a jsem velice zvědavá, jak se tvůrcům titul nakonec povede.

Za tímto počinem stojí ruské vývojářské studio Odd Meter, jež dříve sídlilo v Moskvě. Vydavatelem hry INDIKA je všem snad dobře známé studio 11 bit studios.

Tvůrci to během vývoje neměli moc jednoduché. Po startu ruské invaze na Ukrajinu se studio Odd Meter rozhodlo opustit Rusko a přesunout se do Almaty v Kazachstánu, kde na vývoji pokračovali. K situaci se také vyjádřil vedoucí projektového managementu 11 bit studios Rufus Kubica. „Když se tým rozhodl opustit Rusko a přestěhovat se do Kazachstánu, dali jsme jim veškerý čas, který potřebovali, aby svůj soukromý a pracovní život vrátili zpět do správných kolejí.“

Nyní studia oznámila, že INDIKA by měla vyjít někdy v prvním čtvrtletí roku 2024. Přesné datum zatím není známo. Část příjmů ze hry bude věnována na pomoc dětem postiženým válkou na Ukrajině.

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.