Lord of the Rings

Warner Bros. se vydají i s filmy zpátky do Středozemě a nebudou to remaky!

24. 2. 2023
Zdroj náhledu: New Line Cinema

Celý internet je už několik hodin vzhůru nohama. The Hollywood Reporter oznámil, že společnosti Warner Bros. Discovery a New Line, jež mají za sebou výrobu jedné z nejoblíbenějších filmových ság, konkrétně Pána prstenů, uzavřely víceletou smlouvu s Embracer Group. Tato informace znamená jediné, vzniknou nové filmy, a to nejlepší? Nemáme očekávat remake trilogií Pána prstenů a Hobita!

Dokonce vyšla najevo i informace, že by se na filmech mohl podílet režisér Peter Jackson a scenáristky Fran Walsh a Philippa Boyes, kteří vytvořili s Warnery všechny filmy ze Středozemě. Údajně už nyní se jmenovaní těší, jak posunou jednu z nejpopulárnějších fantasy značek světa kupředu. Ostatně, jestli se zase přiblíží ke kvalitě předchozích filmů, byť i jen Hobita, mohla by nás čekat příjemná adaptace – zvláště když se nyní ukazuje, že čím věrnější adaptace, tím úspěšnější dílo.

Dokonce je tak i možné, že se na režisérské křeslo vrátí Peter Jackson; tato spekulace by se mohla potvrdit už během letošního roku. Co kromě toho můžeme čekat? Momentálně vychází ze Středozemě jen jeden projekt, konkrétně Rings of Power na Amazon Prime. V roce 2024 do kin přijde ANIMOVANÝ film The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim, v němž uvidíme válku mezi Rohanem a divokým lidem z Vrchoviny.

Jenomže Tolkienových příběhů jsou hromady, ostatně Silmarillion, Nedokončené příběhy, Húrinovy děti a Pád Gondolinu mají také své vlastní knihy. Kromě toho tu ještě máme nepřeložený příběh Beren a Lúthien, což si přiznejme, že by byl asi nejpřívětivější krok pro všechny fanoušky.

Správnou cestou je rozhodně spíše zfilmovat příběhy jiných postav než se pouštět do komplikovaných ság. Ostatně seriál Rings of Power se momentálně snaží převyprávět příběh Druhého věku a na to má připravených pět sérií po minimálně osmi epizodách, z nichž jedna trvá hodinu. Svůj příběh by ale mohl získat Túrin Turambar, tragická postava světa Tolkiena a drakobijec, elf Glorfindel, Elendilův příchod do Středozemě, život krále Gil-Galada nebo klidně pád Khazad-dûm. Možnosti jsou skoro neomezené, jde jen o to, aby se podařilo je zfilmovat kvalitně a co nejpřívětivěji fanouškům.

Otázkou samozřejmě je, jak moc velký dopad bude mít momentální woke propaganda na zfilmování nové série, protože v seriálu od Amazonu, který nebyl přijat nijak extra kladně a rozdělil fanoušky, je docela očividná. Uvidíme, jak si s tím tvůrci poradí, ale návrat původních tvůrců a spojení Warner Bros. s New Line Cinema by bylo pro svět Tolkiena ohromnou značkou kvality. Počkejme si, jaké informace se během zbytku roku dozvíme. Mohly by to být nějaké pořádné pecky a skutečně to vypadá, že Warner Bros. odpověděli na volání fanoušků o pomoc.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.