Oddworld New 'n' Tasty

Zemřel herní vývojář Stewart Gilray, podlehl nákaze covid-19

8. 1. 2022
Zdroj náhledu: Just Add Water

Britský herní vývojář Stewart Gilray zemřel ve čtvrtek v nemocnici poté, co se v prosinci nakazil koronavirem.

Zdroj: @stewartgilray

Jeho kariéra začala již v 90. letech, kdy byl programátorem her na počítače Amiga. Stál za zrodem hry Darkmere, kterou vydalo studio Core Design, jež se proslavilo sérií Tomb Raider. Gilray založil v roce 2006 vlastní studio Just Add Water, které se zaměřovalo na remastery i porty konzolových her na počítače a taktéž vyvíjelo vlastní hry.

Studio Just Add Water se nejvíce proslavilo oživením série Oddworld. V roce 2010 vznikla střílečka na počítače a konzole s názvem Oddworld: Stranger's Wrath HD. Dále má studio na kontě HD port Oddworld: Munch's Oddysee a taktéž se spolupodílelo na vývoji Oddworld: New 'n' Tasty, což je kompletní remake prvního dílu série Oddworld.Na twitteru se již objevují zprávy od vývojářů, kteří vyjadřují smutek nad ztrátou Gilraye. Před Vánoci 20. prosince byl hospitalizován v nemocnici s covidem-19, kde mu 6. ledna podlehl ve věku 51 let. Gilray měl manželku a dvě děti, syna a dceru.

Zdroj: pcgamer.com


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Barešová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.