Zrušený prequel Duke Nukem od Gearboxu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Zatímco pokračování Duke Nukem 3D uvízlo ve vývojovém pekle, Gearbox pracoval na prequelu Duke Nukem Begins – příběhu o původu naší legendární postavy Duka Nukema. V roce 2008 se studio Janimation dohodlo na produkci filmu pro Duke Nukem Begins, než byla hra pozastavena a nakonec zrušena kvůli právnímu sporu o postavu. Film měl sloužit jako upoutávka na nový připravovaný díl.

Duke Nukem – brokovnice
Duke Nukem – logo

Zdroj: igdb.com

Režie se ujal Gregor Punchatz, který pracoval také jako designér na původních hrách Doom a Rise of the Triad. Punchatz zveřejnil část záběrů již v roce 2019 a nyní se rozhodl nahrát celé video: „Protože je to stále kousek, na který jsem zatraceně hrdý, zveřejňuji ho 13 let po jeho natočení. Celý tým, který se mnou spolupracoval, si zaslouží, aby byl tento projekt vypuštěn do světa. Doufám, že se jim podaří tuto verzi hry nějak oživit a ukázat světu, jak skvělá by byla…“

Trailer představuje Duke Nukem Begins jako kooperativní střílečku z pohledu třetí osoby pro čtyři hráče, ve které Duke střílí z pistole, brokovnice a jako zbraň pro boj zblízka používá prasečí ruku. Nechybí ani nezapomenutelné zbraně z Duka 3D, zmenšovací paprsek a mrazicí pistole, jen je trochu zvláštní vidět Duka ve třetí osobě. Koneckonců, série začala jako 2D plošinovka, není tedy důvod z ní dělat TPS, a těžko by to mohl být horší titul než Duke Nukem Forever.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn