American Truck Simulator - hra pro více hráčů

Aktualizace 1.41 do her ATS a ETS2 je nyní dostupná pro všechny

15. 7. 2021
Zdroj náhledu: SCS Software

Dlouho očekávaná aktualizace 1.41 do českých kamionových simulátorů Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator konečně vyšla v plné verzi. Nová verze přináší do hry mnoho novinek včetně oficiálního multiplayeru, na který mnoho hráčů čekalo dlouhá léta.

Convoy multiplayer

Convoy je nový herní režim pro více hráčů, kde si hráči mohou uspořádat vlastní soukromé či veřejné relace. V těch se pak mohou vydávat na společné cesty, ať už s přáteli či ostatními hráči. Convoy umožňuje připojení až osmi hráčů, přičemž jde jen o prozatímní omezení, které se bude v budoucnu rozšiřovat. Jelikož na režimu Convoy vývojáři stále pracují a rozhodně se nejedná o finální verzi, musíme počítat s různými omezeními či chybkami. Multiplayerový režim v ETS2 a ATS prozatím nepodporuje mody, auta ovládaná umělou inteligencí mohou zmizet po odpojení některého z hráčů či ve hře zatím není implementované synchronizované zvedání mostů. Pozvánky do hry pro více hráčů jsou navíc dostupné jen díky Steam Overlay. U režimu Convoy však nechybí komunikace s ostatními hráči či možnost vrátit uloženou pozici zpět v případě problému v režimu pro více hráčů.

Zdroj: SCS Software

Vylepšený foto režim

Oficiální multiplayer ovšem není jedinou věcí v aktualizaci 1.41. Další novinkou v ATS a ETS2 je vylepšený foto režim, který obsahuje nové funkce, po nichž hráči taktéž dlouhou dobu volali. Foto režim nyní nově obsahuje možnost nastavení počasí nebo denní doby. Hráči si tak nyní budou moci sami nastavit podmínky podle vlastních potřeb, aby výsledný snímek z foto režimu byl co nejlepší.

Zdroj: SCS Software

Předělávka první části Kalifornie

Zásadní změnou pro hráče American Truck Simulator je předělávka úplně prvního státu, který byl ve hře dostupný společně s Nevadou. Nová verze Kalifornie nabídne nové textury a přepracované silnice a najdeme zde i jedno nové město. Tím největším lákadlem je však novinka v podobě zemědělských kontrolních stanic, které mají za úkol kontrolovat, zda se do státu nepřeváží nelegální či nebezpečné zboží. Systém kontroly je velmi podobný současným vážícím stanicím. Důležité je zmínit, že předělávka Kalifornie bude probíhat v několika fázích a současná verze rozhodně není finální.

Zdroj: SCS Software

Autoestrada A24 v DLC Iberia

Do hry Euro Truck Simulator 2 pro majitele nového rozšíření Iberia přibyla nová dálnice Autoestrada A24, která hráče vede od severu na jih přes údolí řeky Douro a spojuje komunikace A7 a A25. Dálnice prochází malebnou krajinou Portugalska proslulou pěstováním vína.

Zdroj: SCS Software

Další novinky v aktualizaci 1.41

Mimo výše zmíněného obsahují ATS a ETS2 také možnost rychlého cestování, kdy se za malý poplatek můžete teleportovat do libovolného města na mapě. Vizuálních změn se taktéž dočkaly i ikonky na mapě, které jsou nyní mnohem hezčí a elegantnější.

Zdroj: SCS Software

Zdroj článku: SCS Software

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.