Ancient Knowledge – logo

Ancient Knowledge se díky REXhrám dočkáme česky

13. 11. 2023
Zdroj náhledu: iello.fr

Vydavatelství REXhry pokračuje v oznamování deskových her, jejichž lokalizaci dohodlo v Essenu. Další chystanou novinkou se stala hra Ancient Knowledge z dílny francouzského vydavatelství Iello, která sbírá nadšené ohlasy na všech frontách. Od Youtube kanálu Dice Tower dokonce získala pečeť excelence. Díky velkému úspěchu, který hra má, tak Iello oznámilo již i plánované rozšíření, kterého by se anglicky mluvící měli dočkat v průběhu příštího roku. Snad bude mít Ancient Knowledge úspěch i u nás, a REXhry tak budou moci vydat i rozšíření.

Hra Ancient Knowledge je určena pro 2–4 hráče od 12 let a na jednu herní partii budete potřebovat přibližně 75 minut. Jejím autorem je Rémi Mathieu, pro něhož jde o první deskoherní počin. Za velice povedenou vizuální stránkou stojí trojice ilustrátorů: Pierre Ples, Adrien Rives a Emilien Rotival. Pierre Ples sice zatím na příliš projektech nepracoval, Emilien Rotival však vdechl život nové verzi hry Na prodej, kterou u nás vydává TLAMA games. A Adrien Rives ilustroval Sky Team, kterou chystá Blackfire.

Zdroj: iello.fr

Ancient Knowledge je karetní hra, ve které budete budovat svoji civilizaci pomocí engine buildingu a vytváření správných kombinací karet. Trik je v tom, že každou kartu monumentů vykládáte do časové osy s několika žetony vědomostí. Na konci vašeho kola všechny monumenty zestárnou, až po určitém čase zmizí v minulosti. Pokud se na nich v tom okamžiku stále nacházejí žetony vědomostí, jsou ztraceny a vy za ně získáte na konci hry záporné body. Některé karty vám dávají schopnost při vyložení, jiné po celou dobu setrvání v časové ose, u dalších se jejich schopnost spustí až při odchodu z časové řady do minulosti. Navíc můžete vykládat i omezené množství artefaktů, které vám zůstanou po celou dobu herní partie. A také vyvíjet silné technologie.

Zdroj: iello.fr

REXhry tak po skvělých Dracích v práci opět vydají hru, která zajímavým způsobem inovuje můj oblíbený mechanismus engine buildingu. Her s ním vychází přehršel a často jsou jen variacemi na Dobyvatele vesmíru a Mars: Teraformaci. Díky průběžnému rozkládání vašich těžce vybudovaných kombinací vyložených karet Ancient Knowledge slibuje svěží a inovativní přístup. Doufám, že při zachování stejně návykové hratelnosti.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.