Assassin’s Creed Valhalla v oficiální propagaci Irska

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Herní turismus je poměrně novou záležitostí, kterou umožnil hlavně rozvoj fotorealistické grafiky, na jakou můžeme v dnešních hrách narazit. Z našeho prostředí lze zmínit Kingdom Come: Deliverance a Sázavsko, ze zahraničního ostrov Cušima v Japonsku, na němž se odehrává známá japonská akce. Země samy přitom projevují zájem o to, se díky hře zviditelnit.

Naplň své srdce Irskem

To se nyní stalo také v Irsku. Nové rozšíření Assassin’s Creed: Valhalla, „Wrath of the Druids“ (česky Hněv druidů), zaujalo irskou organizaci Tourism Ireland, která si dohodla s Ubisoftem oficiální spolupráci. Hry ze série Assassin’s Creed obecně čerpají z historie a mnohé tituly zahrnují umělecké ztvárnění reálných lokací, jak tomu bylo třeba i v dvou předchozích dílech (Origins a Egypt, Odyssey a antické Řecko). Jaké lokace najdeme ve hře a je možné je spatřit i naživo? Tak například dnešní hlavní město Dublin, stolovou horu Ben Bulben v hrabství Sligo, tzv. Obrův chodník (Giant’s Causeway), známý také ze seriálu Game of Thrones, či sídlo irských králů Tara. Ve videu můžeme vidět srovnání rekonstrukce ve hře a reálných záběrů ze současného Irska.


Sice není jasné, kolik turistů, kteří by se jinak do Irska nepodívali, se podaří pro návštěvu získat tímto krátkým klipem, co však naopak jasné je, je vzrůstající zájem o cesty (nejen) do zahraničí v souvislosti s táhlou pandemií COVID-19. Pokud máte rádi Assassin’s Creed, máte peníze, čas a trochu odvahy, můžete se do Irska podívat již nyní.

Zdroj: Tourism Ireland

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn