AC Valhalla Irsko titulka

Assassin’s Creed Valhalla v oficiální propagaci Irska

21. 6. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Herní turismus je poměrně novou záležitostí, kterou umožnil hlavně rozvoj fotorealistické grafiky, na jakou můžeme v dnešních hrách narazit. Z našeho prostředí lze zmínit Kingdom Come: Deliverance a Sázavsko, ze zahraničního ostrov Cušima v Japonsku, na němž se odehrává známá japonská akce. Země samy přitom projevují zájem o to, se díky hře zviditelnit.

Naplň své srdce Irskem

To se nyní stalo také v Irsku. Nové rozšíření Assassin’s Creed: Valhalla, „Wrath of the Druids“ (česky Hněv druidů), zaujalo irskou organizaci Tourism Ireland, která si dohodla s Ubisoftem oficiální spolupráci. Hry ze série Assassin’s Creed obecně čerpají z historie a mnohé tituly zahrnují umělecké ztvárnění reálných lokací, jak tomu bylo třeba i v dvou předchozích dílech (Origins a Egypt, Odyssey a antické Řecko). Jaké lokace najdeme ve hře a je možné je spatřit i naživo? Tak například dnešní hlavní město Dublin, stolovou horu Ben Bulben v hrabství Sligo, tzv. Obrův chodník (Giant’s Causeway), známý také ze seriálu Game of Thrones, či sídlo irských králů Tara. Ve videu můžeme vidět srovnání rekonstrukce ve hře a reálných záběrů ze současného Irska.

Sice není jasné, kolik turistů, kteří by se jinak do Irska nepodívali, se podaří pro návštěvu získat tímto krátkým klipem, co však naopak jasné je, je vzrůstající zájem o cesty (nejen) do zahraničí v souvislosti s táhlou pandemií COVID-19. Pokud máte rádi Assassin’s Creed, máte peníze, čas a trochu odvahy, můžete se do Irska podívat již nyní v Assassin’s Creed Valhalla.

Zdroj: Tourism Ireland

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.