Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Rain World Downpour Titul

Rain World: Downpour – z deště pod okap

Když nám v roce 2017 studio Videocult přineslo svou hardcore metroidvanii Rain World, hráče přece jenom nadchla o něco více než kritiky. Dva velké updaty po vydání sice opravily zásadní chyby a rozšířily dostupný obsah, ale zdálo se, že tím práce na titulu končí.

14. 4. 2024
Troll – titul

Troll – recenze knihy

Golden Dog přichází s dalším dílem Zrnek temnoty, ob měsíc vydávané edice hororového čtení. Série má zatím čtrnáct dílů a na dva z nich (V rozkvětu a Pomiluj smrt) se u nás můžete podívat blíže, ale dnešní recenzovaný počin Matthewa A.

8. 4. 2024
Vypínání online her - úvodka

Ross Scott bojuje proti vypínání online her

Rušení oficiálních serverů pro starší videohry je něco, na co už jsme si tak nějak zvykli. V lepším případě při něm přijdete o některé funkce (například online žebříčky), případně o celý multiplayerový prvek, takže můžete hrát jen sami.

5. 4. 2024
Betty & Earl – Titul

Betty & Earl: svět propojených hádanek

Ačkoliv už se jedná o velice otřepanou frázi, často opravdu platí, že v jednoduchosti je krása. Ať jako důkaz poslouží, na kolik různých způsobů jsme měli možnost zažít Sokoban, který nás baví už jednačtyřicet (!

3. 3. 2024
MLEM: Vesmírná agentura – Titul

MLEM: Vesmírná agentura – recenze deskové hry

Prvním úspěšným kočkonautem byla C341 alias Félicette, která se roku 1963 v rámci francouzského kosmického programu podívala do vesmíru. Let trval třináct minut a Félicette na rozdíl od své východní soudružky Lajky dokonce přežila návrat do atmosféry – to jí však nebylo moc platné, neboť ji vědci o dva měsíce později stejně utratili kvůli neurologickým testům.

29. 2. 2024
Subnautica Below Zero – Titul

Subnautica: Below Zero – znovu pod vodu

Kdybych se měl podělit o svoje oblíbené sandboxové survivaly, nesmrtelné Don’t Starve by ihned následovala Subnautica. Tento zábavný počin s nádherným podmořským světem a neuvěřitelně depresivním lorem vstoupil roku 2014 do předběžného přístupu a o čtyři roky později nás poctil svou plnou verzí.

17. 2. 2024
Steam Next Fest - náhled

Steam Next Fest únor 2024 - nejzajímavější tituly

Máme zde znovu všemi milovaný festival demoverzí na Steamu, a to Next Fest. Ten probíhá již od pondělí 5. února až do neděle 11 února. Jak je v naší redakci zvykem, opět jsme spojili naše síly dohromady, abychom vám mohli v tomto rozsáhlejším článku doporučit různé demoverze, které nás zaujaly.

SCP Secret Files – Titul

SCP: Secret Files – archivování toho nejzvláštnějšího

Na jednu stranu nám Marvel už dlouho dokazuje, že dostatečně dobře adaptované univerzum funguje jako továrna na tisknutí peněz. Na druhou stranu se i v dnešní době nekonečně dojených franšíz najdou takové IP, které z nejrůznějších důvodů komplexním a populárním adaptacím úspěšně vzdorují.

5. 2. 2024
V říši mrtvých – Titul

V říši mrtvých – recenze

Ačkoliv se nakladatelství Golden Dog zaměřuje především na současnou hororovou literaturu, nebojí se zabrousit ani do textů o poznání starších. V roce 2021 nám tak editoři Petr Boček s Honzou Vojtíškem přinesli Umrlčí věnec, sbírku českých hororových balad z předminulého století.

5. 2. 2024
Frostpunk 2 – náhledovka

Frostpunk 2 ukázal první záběry ze hry

Tvůrci z 11 bit studios nás v roce 2018 naučili, že i v době hladu, nemocí a extrémní zimy je největším problémem lidská povaha. Jejich budovatelská strategie Frostpunk tak hráče nutí zároveň sledovat okolní teplotu, požadavky obyvatel i spotřebu zdrojů, a přitom se celá společnost nesmí nijak zvrtnout.

17. 1. 2024

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.