Baldurs Gate 3 intro to darkness

Baldur’s Gate 3 byl v září nejhranějším titulem na konzoli Steam Deck

3. 10. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Baldur’s Gate 3 za měsíc září překonal na konzoli Steam Deck takové hry, jako je Cyberpunk 2077, Starfield nebo Elden Ring.

V úvodu si musíme uvědomit, že následující statistiky zohledňují jen jednu platformu, a to Steam, tudíž v rámci ostatních platforem se může jednotlivé pořadí lišit. První místo obsadilo, jak už bylo řečeno, RPG Baldur’s Gate 3, které se těší u hráčů i herních kritiků velké oblibě, a podle některých se jedná o jednu z nejlepších her posledních let. Druhé místo si uchmatla akční vesmírná hra Starfield od Bethesdy a v závěsu, na třetím, potažmo čtvrtém místě se nachází Cyberpunk 2077 a Elden Ring. Udržet první místo však bude, podle mého názoru, pro Baldur’s Gate 3 těžké, jelikož do popředí se nyní dostal Cyberpunk 2077 se svým rozšířením Phantom Liberty.

Zajímavé je, že mezi TOP 20 nejhranějších her na konzoli Steam Deck nalezneme i například starší Fallout 4, který vyšel již v roce 2015. Po měsíci se v seznamu objevuje také No Man's Sky, jehož účast v žebříčku byla naposledy viděna v červenci. Uvidíme, jestli Baldur’s Gate 3 udrží svoje místo i v následujícím měsíci, osobně totiž očekávám masivní vzestup Cyberpunku 2077, který by mohl Baldur’s Gate 3 dokonce i sesadit. No, uvidíme. Titulu od Larian Studios se nicméně velmi dobře daří i na konzolích.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.