House of Dragon

Co kdyby Hra o trůny byla anime? Ona i bude

9. 1. 2024
 

Je to už nějaký ten pátek, kdy jsem o youtubovém kanále Malec zmiňoval, že tvůrce vytvořil luxusní anime opening na Zaklínače. Nyní, po nějaké době, jsem zjistil, že vytvořil jeden také k milovanému seriálu Hra o trůny, který mi i po šesti letech přivádí husí kůži. A proč? Protože je naprosto fantastický, perfektně udělaný a vůbec nic v něm nechybí. Kdyby takto měl vypadat celý seriál s upravenou poslední řadou (ano, musel jsem), věřím, že by si získal snad ještě více fanoušků než první série.

Pane redaktore, prosím vás, já neznám Hru o trůny. Cože? Jeden z nejsledovanějších počinů všech dob vychází z knih spisovatele G. R. R. Martina, jenž svou sérii Píseň ledu a ohně momentálně dopsal až k pátému dílu, což je přibližně pátá a lehce šestá série seriálu. Pokud jste tedy měli doteď otázku, jak je možné, že poslední dvě řady působily tolik nekonzistentně, tady máte odpověď. Nejsou napsané. Na šestý díl knihy, Vichry zimy, se čeká už tak dlouho (dvanáct let), až nevěřím, že ho autor dopíše, ačkoliv tvrdí, že má napsáno už přes tisíc stran. 

Jako fanoušci jsme ale mohli být uklidnění alespoň tím, že nás mělo čekat spoustu spin-offů, přičemž o některých z nich jsme se nedávno dozvěděli, že budou animované. Jeden z nich je o Corlysu Velaryonovi, který momentálně řádí v seriálu Rod draka, což je prequel ke Hře o trůny. Jak řekl sám Martin k vývoji animovaných projektů: „Ani jeden prozatím nedostal zelenou, ale hned u několika z nich postupujeme kupředu. Když jsme před lety začali vymýšlet tyto projekty, čtyři z nich byly animované. Sice na nich pracovali talentovaní lidé, ale dva z původních nápadů jsme nakonec smetli ze stolu.“

Jak jsme tedy přišli na to, že to bude zrovna ten o Velaryonovi? Odpověď je jednoduchá, měl by se jmenovat Nine Voyages, a jestli je někdo známý mořeplavec, je to právě Corlys. Nicméně v pozadí se šušká, že jeden by měl být o říši Yi Ti, která je ve světě Písně ledu a ohně inspirována středověkou Čínou a je od Západozemí skutečně vzdálená. Jak tedy projekty dopadnou? Bůh ví, ale rozhodně se zatím můžeme potěšit openingem, jenž je tak kvalitní, že by mohly vyjít i podobné seriály. 

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.