Emulátor RPCS3 rozjede každou hru z PlayStation 3

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: wccftech.com

Od roku 2011 pracuje tým vývojářů na experimentálním emulátoru RPCS3, kterému se podařilo rozjet několik projektů. Za poslední dobu se stal jedním z nejpokročilejších emulátorů, jenž umožňuje hrát na PC libovolné hry a zejména exkluzivní tituly pro PlayStation 3. Program je napsán v programovacím jazyce C++ a je k dispozici na systémy Windows, Linux a BSD.

Včera tým RPCS3 oznámil, že neexistuje jediná hra, kterou by emulátor nedokázal přehrát. Nemusí být možné ji spustit, nebo se nemusí dostat přes nabídku, ale samotný program se spustí. To je důležitý milník, kterého bylo třeba dosáhnout. 63,5 % her lze hrát bez chyb nebo závad, 30,5 % her nelze dokončit nebo mají závažné závady, v 5,75 % se nelze dostat přes menu, 0,19 % má pouze černou obrazovku a 0 % se nespustí vůbec. To znamená, že ze všech her jich lze hrát více než dva tisíce a jen asi šest z nich zobrazuje černou obrazovku.

RPCS3 – logo

Zdroj: wccftech.com

Společnost Sony nikdy nebyla nadšená z portování mnoha svých her na PC a většina z nich se tam nikdy nedostala, ale v poslední době se tento přístup pomalu mění. Poslední roky si na PC našly cestu hry jako Horizon: Zero Dawn, Death Stranding, Days Gone a několik dalších. Společnost Sony tento týden dokonce oznámila, že pokračování bude mít hra God of War.

Jediné, co emulátor potřebuje, je 4 GB RAM, i když je doporučováno 8 GB, x86-64 CPU a GPU s podporou OpenGL. Na jejich oficiální stránkách je seznam her, které můžete na emulátoru hrát, takže jestliže máte hru na PS3, ale samotnou konzoli nevlastníte, je RPCS3 přímo pro vás.

Připomínáme vám také, že se můžete zúčastnit naší soutěže o jeden ze dvou klíčů ke službě Steam pro hru Doom Classic, která obsahuje hry DOOM IIFinal DOOM a Ultimate Doom. Pokud se však s tímto brutálním masakrem setkáváte poprvé, můžete si přečíst náš průřez historií.

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn