fireball-characters-nahled

Fireball RPG – český start-up otevírá BETA testování

19. 1. 2022
Zdroj náhledu: fireballrpg.com

Máte rádi Dračí doupě? Patříte mezi ty, kteří rádi utečou do fantasy světů her na hrdiny, ale nemáte na to čas nebo prostor? Tak právě pro vás se chystá český projekt Fireball a už brzy si jej můžete vyzkoušet.

Začátkem ledna byla spuštěna otevřená BETA pro všechny, kteří podpořili projekt Fireball na Kickstarteru. Nicméně své místo mezi hráči, kteří si budou moci hru vyzkoušet, si nyní mohou zabrat i ostatní. Tedy pokud to stihnou. Míst je k dispozici dvacet tisíc a podle posledních informací jich je už víc než dvanáct tisíc zabraných.

Projekt Fireball vznikl díky myšlence vášnivého hráče Dungeons and Dragons (česká verze pak Dračí doupě) Jana Roosea, na Kickstarteru vzbudil vcelku velký zájem a jen tam vybral na svůj vývoj přes šedesát pět tisíc dolarů od téměř tří tisíc zájemců. Potenciál tohoto nápadu vycítilo také mnoho tuzemských investorů, kteří se projekt rozhodli velkoryse podpořit.

Fireball propojuje hraní klasického DnD s moderními technologiemi tak, aby pomohl hráčům zjednodušit hraní a přiblížit jej právě pomocí mobilních zařízení. Budete si tedy moct s přáteli zahrát kdykoliv a kdekoliv, aniž byste spolu museli sedět v jedné místnosti, a hra se tak stane pro mnohé více flexibilní.

Zdroj: fireballrpg.com

Na oficiálních stránkách Fireball se můžete přihlásit do otevřené BETY a na blogu aplikace najdete spoustu aktuálních informací a novinek. Myslím, že fanoušci klasických fantasy her se mohou těšit, a přesně tohle je to, co by v dnešní moderní době rozhodně neměli minout.


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Vránová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.