Forest Shuffle náhled

Smíšený les, jedna z nejdiskutovanějších novinek Essenu, bude česky

2. 11. 2023
Zdroj náhledu: lookout-spiele.de

Když jsem v září psala o očekávaných deskoherních novinkách, které si můžete vyzkoušet na platformě BoardGameArena.com, tvrdila jsem, že to nebude dlouho trvat a hry Forest Shuffle se dočkáme v češtině. A měla jsem pravdu, na konci října totiž její lokalizaci oznámilo vydavatelství Blackfire. V českém podání se bude jmenovat Smíšený les. Hra se nejen umístila mezi šesti nejlépe hodnocenými hrami letošního veletrhu deskových her v Essenu, sbírá ale nadšené ohlasy i na sociálních sítích, jelikož si ji řada hráčů zvládla vyzkoušet na platformě BoardGameArena.com.

Pokud jste o Smíšeném lese ještě neslyšeli, jde o hru, ve které si budete budovat ten nejlepší ekosystém smíšeného lesa. Odehrává se v našem podnebí, setkáte se v ní tak se všemi možnými stromy, malými lesními rostlinami, zvěří i hmyzem, které tak dobře znáte z našich lesů. Možná jen s pár rysy a vlky navíc.

lookout-spiele.de

Smíšený les je tak zábavná zejména proto, že vám dovolí každou partii zvolit naprosto jinou strategii a nakombinovat karty tak, abyste získali desítky a desítky bodů. Hra vás totiž odmění mnoha a mnoha skórovacími příležitostmi. Začínáte s prázdným paloučkem, který nejprve musíte osadit stromky. V jejich korunách se pak mohou usídlit motýli a ptáci, pod stromy malé rostlinky a obojživelníci a mezi stromy najdou úkryt divoká prasata, jeleni a predátoři. Za tímto účelem budete vykládat karty, za které je ale potřeba platit kartami jinými. Dobře si tak musíte rozmyslet, zda tu danou kartu vyložit, nebo odhodit do společné nabídky a poskytnout tak vašim soupeřům příležitost si ji vzít.

Smíšený les je hrou pro 2–5 hráčů od 10 let a na jednu herní partii budete potřebovat 40–60 minut. Původní vydavatel Lookout Spiele není žádným nováčkem na trhu, obvykle jejich hry bezpečně poznáte podle stylizovaného vzhledu (Agricola, Bärenpark nebo Patchwork). Smíšenému lesu vdechl život ilustrátor Toni Llobet, pro kterého jde o první deskoherní počin. A jsou to ilustrace vskutku nádherné. Vytvořil ji začínající autor Kosch, a rozhodně se tím u mě zapsal jako autor, jehož tvorbu budu do budoucna sledovat.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.