GTA 6 – logo

Grand Theft Auto 6 by mohlo vyjít v roce 2024

19. 5. 2023
Zdroj náhledu: Rockstar Games

Připravované Grand Theft Auto 6 je pravděpodobně jednou z nejočekávanějších her všech dob. Není tedy divu, že mnoho lidí zajímá jeho datum vydání. Nedávná finanční zpráva naznačuje, že by to mohlo být již v roce 2024… což je jistě dobrá zpráva. Ještě před oficiálním oznámením, že se na hře pracuje, o Grand Theft Auto 6 kolovaly různé zvěsti, například kde se bude odehrávat, jakou hlavní postavu budou uživatelé ovládat a jak velká bude mapa světa. Pochopitelně se také hodně spekulovalo o tom, kdy vlastně další díl vyjde.

Podle IGN je možné, že Grand Theft Auto 6 vyjde v roce 2024. Novinka vychází z finanční zprávy společnosti Take-Two, podle níž se společnost v posledních několika letech připravuje na vydání neuvěřitelně silné řady produktů, a dodává, že tyto projekty by mohly odstartovat novou éru, díky níž dosáhne čistého zisku přes 8 miliard dolarů. Vzhledem k tomu, že fiskální rok 2025 začíná v dubnu 2024, zpráva jednoznačně napovídá, že se chystá něco velkého. Proto není těžké pochopit, proč se mnozí domnívají, že jde hlavně o GTA 6, i když o něm není nikde ani zmínka.

Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. K dnešnímu dni stále není jasné, kdy tato očekávaná hra skutečně vyjde… proto doufám, že se na Summer Game Festu dozvíme více informací. Co se týče vydání Grand Theft Auto 6 v roce 2024, není to poprvé, co je tento rok spojován s tímto připravovaným titulem. Poprvé se podobné domněnky objevily, když se společnost Take-Two Interactive dohodla na převzetí společnosti Zynga. V tehdejším prohlášení Take-Two Interactive uvedla, že sloučená společnost poroste kombinovanou roční mírou o 14 %. Analytik z investiční bankovní společnosti Jefferies tehdy reagoval, že existuje jen několik titulů, které by mohly vedení společnosti dodat tak silnou důvěru, včetně GTA 6. S dalším tvrzením přišel známý leaker Chris Klippel, podle něhož bude GTA 6 vydáno až koncem roku 2024.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.