Hry od Marvelu nebudou mít svoje MCU

Hry od Marvelu nebudou mít svoje MCU

30. 9. 2022
Zdroj náhledu: EA

Marvel v posledních letech zintenzivnil svou herní produkci. Po úspěchu hry Marvel's Spider-Man od Insomniac Games v roce 2018 tým později oznámil hru Marvel's Spider-Man 2, která by měla vyjít někdy v příštím roce, a také vydal spin-off s Milesem Moralesem, který se brzy podívá i na PC. Insomniac pracuje i na hře s Wolverinem, jež by měla nabídnout dospělejší zážitek. Nedávno zase studio Motive oznámilo, že pracuje na hře pro jednoho hráče s Iron Manem, která by měla být samostatná a neměla by mít žádnou návaznost na nedávný VR titul, a ještě předtím Marvel poodhalil roušku nad novou hrou Amy Hennig, v níž se objeví Black Panther s Captainem Americou a bude se odehrávat během druhé světové války. Je tu také Marvel's Avengers od Crystal Dynamics, která dodnes dostává obsah, i když její hráčská základna není příliš velká, a nesmíme opomenout povedenou loňskou hru Marvel's Guardians of the Galaxy.

Z toho všeho vyplývá, že Marvel chrlí stabilní proud her a další budou přibývat. Navzdory tomu však podle viceprezidenta a kreativního ředitele Marvel Games Billa Rosemanna nelze očekávat, že by společnost vytvořila propojený vesmír, jako je Marvel Cinematic Universe. „Svět je kupodivu velmi dobře obeznámen s multivesmírem a přijímá ho,“ řekl Rosemann serveru GamesIndustry.biz, jak uvedl Eurogamer. „Máme všechny ty různé reality. Nyní jsou všechny skutečné a my chceme dát každému svobodu vyprávět svůj příběh. Nechceme říkat ‚nemůžete vyhodit do povětří Měsíc, protože támhleta hra od jiného studia potřebuje Měsíc‘. Chceme dát každému svobodu a volné pole působnosti, aby mohl vyprávět svůj vlastní příběh.“

Dále uvádí, že každý tým má možnost vybudovat svého superhrdinu ve hře od Marvelu od základů jen s pár základními prvky. „Každé rozhodnutí, které [tým Motive] činí ohledně svého marvelovského univerza, svého Tonyho Starka, svého Iron Mana… budují od základu,“ říká Rosemann pro GamesIndustry.biz. „Je však budován z toho, čemu říkáme stavební bloky Marvelu. Až budete hru hrát, možná to nebude příběh Iron Mana, který jste už zažili, ale bude tam mnoho podobných věcí. Co byste čekali v příběhu od Marvelu?“„Jsou tam věci, jsou tam instituce, určité společnosti, skupiny… Nechci říkat, co ve hře je a co není, ale například je tam S.H.I.E.L.D., Hydra, je tam Daily Bugle, jsou tam ty různé země, které existují. To jsou stavební kameny, které tvoří marvelovský vesmír. Díky nim to vypadá jako skutečný marvelovský příběh. Teď s tím [Motive] bude vyprávět svůj příběh a my jim dáme tuto svobodu.“

Vypadá to, že Spider-Man od Insomniacu se s Iron Manem od Motive bohužel nesetká, stejně tak asi Tony Stark od Motive nebude vzpomínat na to, jak jeho otec spolupracoval za druhé světové války s Black Pantherem. Každopádně je příjemné vidět, že se hrdinům od Marvelu dostane pořádné péče, a snad se nové tituly vyvedou stejně jako třeba Spider-Man z roku 2018.

Zdroj: EA

Zdroj: Gameinformer

Tagy:

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.