DOOM Eternal souboj s demonem

Id upravuje balíčky série Doom na Steamu

12. 8. 2022
 

Doom je pravděpodobně jednou z nejvlivnějších her žánru first-person shooter všech dob. Přestože Bethesda a id Software zaznamenaly obrovský úspěch s rebootem z roku 2016 a jeho nástupcem nesoucím název Eternal (2020), někteří fanoušci jistě ocení návrat k počátkům pekelné série.

Společnost id se nedávno rozhodla sjednotit několik verzí oblíbeného zabijáka démonů ve službě Steam. To zahrnuje sloučení různých verzí a doplňků do jednoho seznamu. Vývojáři také provádí několik dalších změn ve svých starších titulech.

Jak studio vysvětlilo ve svém příspěvku na blogu, knihovna id Software zahrnuje desítky let své existence a několik iterací různých her. To může zákazníky zmást, protože v nabídce vna Steamu je několik titulů s velmi podobnými názvy. Id se proto rozhodlo tento systém zjednodušit sloučením několika seznamů, přejmenováním, odstraněním a vytvořením tří nových balíčků.

Jednou z nejmenších, přesto užitečných změn je rozhodnutí přejmenovat Ultimate verzi na Doom (1993). Doom 2 se nyní dodává s Final Doom, Doom 2 Enhanced a Master Levels v jedné instalaci. Každá hra bude stále vydávána samostatně, hráči si je budou moci zakoupit a stáhnout jako jeden balíček. Doom 3 je nyní dodáván s rozšířením Resurrection of Evil a BFG Edition z roku 2012, které je však stále nutné stáhnout samostatně. Uživatelé vlastnící BFG Edition navíc získají upgrade na nový balíček.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.