DOOM Eternal - helma

John Romero vydá svůj memoár

13. 5. 2022
 

John Romero, spoluzakladatel společnosti Id Software a jeden z otců slavné hry Doom, vydá v lednu příštího roku svou autobiografii. Kniha se bude jmenovat Doom Guy: Life in First Person a podle oficiálního popisu se bude zabývat vším od Romerova mládí přes jeho slavný rozchod se spoluzakladatelem id Software Johnem Carmackem až po vznik id Software a jeho formativní hry.

Jinými slovy, Doom Guy bude zahrnovat celou škálu Romerova života, a přestože jej na twitteru popsal jako pozitivní příběh o vděčnosti za život ve hrách, zdá se, že se dotkne i některých konfliktnějších aspektů vývojářova života.

„Jeho příběh je vlastně o muži, který založil několik nezávislých podniků poté, co ho dětství plné násilí a zneužívání přivedlo k navrhování videoher, v nichž mohl vytvářet nové světy a místa úniku,“ stojí v popisu vydavatele. „Otec alkoholik, rasistický dědeček, který neschvaloval Romerovo míšení, a babička, která kdysi provozovala nevěstinec v Mexiku, dohromady vytvářejí poučný příběh jeho mládí – příběh, který nebyl nikdy odhalen."

Knihu Doom Guy vydává nakladatelství Abrams Books a vyjde 10. ledna v pevné vazbě a ve formátu e-knihy.John Romero v současné době pracuje na megawadu Sigil 2 pro hru Doom 2. V únoru vydal úroveň tohoto projektu, která nakonec vynesla více než 29 000 dolarů na humanitární pomoc Ukrajině.

Tagy:

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.