Duna Válka o Arrakis

Duna: Válka o Arrakis bude v češtině

9. 11. 2023
Zdroj náhledu: CMON

Duna je epickým sci-fi románem z pera Franka Herberta, který vyšel již v roce 1965. I přes své nesporné stáří stále nedává fanouškům spát. Zejména nejnovější filmová adaptace Denise Villeneuvea z roku 2021 znovu zažehla zájem o svět Duny. A s deskovými hrami na motivy Duny se doslova roztrhl pytel. Jeden by se v té záplavě novinek mohl trochu ztratit.

Máme tu velkou vyjednávací deskovou hru Duna: Hra o dobývání a diplomacii od vydavatelství Blackfire, která reimplementuje hru Dune od vydavatelství Gale Force Nine z roku 2019. A ta na oplátku reimplementuje legendární Dune od vydavatelství Avalon Hill. Dále vyšla hra Duna: Impérium od REXher, kombinující oblíbené mechanismy deck buildingu a umisťování pracovníků. Máme tu příběhovou Dunu: Tajemství rodu, kterou lokalizovalo vydavatelství TLAMA games. A nesmíme zapomenout ani na hru Duna: Zrada, taktéž lokalizovanou vydavatelstvím Blackfire, která obsahuje prvky sociální dedukce.

Zdroj CMON

Hra Duna: Válka o Arrakis, jejíž české vydání oznámilo vydavatelství Blackfire, je ale přece jen trochu odlišná. Jejími autory jsou totiž tvůrci Války o prsten, Marco Maggi a Francesco Nepitello. A původním vydavatelem CMON. Ti vydání hry financovali pomocí velice úspěšné crowdfundingové kampaně na platformě Kickstarter, která získala více než 1,3 milionu dolarů. Těšit se tak můžeme na pořádně epickou hru o ovládání území pro 1–4 hráče od 14 let, kteří si na jednu herní partii potřebují vyšetřit přibližně 120 minut. Ve hře se chopíte jednotek jedné ze dvou soupeřících stran. Stanete se baronem Harkonnenem, snažícím se udržet kontrolu nad Arrakis pomocí vládnoucího rodu Corrino? Nebo snad předurčeným mesiášem Paulem Atreidem, který vytáhne do boje s pomocí domorodých Fremenů? A jak bitvu ovlivní legendární píseční červi?

Díky zapojení CMON bude ve hře velká spousta detailních figurek, které vám pomohou se naplno ponořit do světa Duny. Blackfire Dunu: Válku o Arrakis vydá včetně rozšíření The Spacing Guild. Uznávaní autoři zaručují, že se bude jednat o deskoherní pecku. A to i bez exkluzivního obsahu dostupného pouze pro crowdfundingové podporovatele. 

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.