Labyrinth - uvodní fotka

Labyrinth City: Pierre the Maze Detective – Hledejte!

15. 7. 2021
 

Labyrinth City vytvořená na motivy stejnojmenné knihy společností Darjeeling nám dává najevo, že hry nemusí být vždy nutně akční či strategické. Někdy je také důležité, abyste se pozastavili a nechali atmosféru vtáhnout vás do jiné reality. Uvolněte se tedy, naše procházka úchvatnou galerií začíná!

Bonjour, monsieur Pierre!

Náš příběh začíná těžkým zločinem. Detektiv Pierre obdrží zprávu, že jeho úhlavní nepřítel Mr. X. ukradl Maze stone (bludištní kámen) a tím proměnil veškeré okolí na spletité cesty bludiště. Všude zavládne chaos a Mr. X. prchá i s kamenem pryč. Vaší povinností je abyste, společně s vaší pomocnicí Carmen, zloděje chytili a vrátili ukradený artefakt na místo, odkud byl odcizen. Cesta to není však snadná. Přesněji cesty nejsou snadné, jelikož během hledání té správné půjdete několikrát špatným směrem. Během vašeho pátrání narazíte na spoustu kuriózních podezřelých, nepřátel, ale i spojenců. Ti všichni vás na cestě bludištěm provedou a podílí se na vašem dobrodružství… a to je vše. Celý příběh ve hře však nedominuje. Především zmiňujeme, že hra vznikla na motivy dětské knihy, jež je pro čtenáře od osmi let.

Kdo si hraje, nezlobí

Herní mechaniky jsou zde velice jednoduché. Při popisu této hry jsme zmínili, že budete procházet bludištěm a chytat padouchy, a o tom je vlastně i celý herní styl. Připravte se, že hodně chodíte, a jelikož jste v labyrintu, chodíte ještě víc. No a pokud máte rádi sbírání veškerých skrytých předmětů nebo achievementů, budete chodíte úplně nejvíc. Budete chodit natolik, až se vám z toho zamotá hlava. S tím ale musíte počítat, jste totiž v bludišti. Během putování vás také zabaví minihry, které se objevují na vaší cestě za Mr. X.

Dokonalý herní design

Labyrinth City ukazuje, že nepotřebujete hrát hru s nejmodernější a nejrealističtější grafikou, ale že klasický design hrám stále sluší a svým kouzlem učaruje nejednomu hráči. Společnost Darjeeling nám tak představuje nádherně zpracovanou záležitost, která vás svým prostředím vtáhne do jiného světa. Díky jejímu designu vás lépe zmate při hledání té správné cesty z bludiště. Pokud narazíte na slepou uličku, nikdy nejste zklamaní. Vzhledem k povedeným malůvkám na vás čeká na každém rohu nějaký easter egg či pěkná animace, která vám vykouzlí úsměv na tváři svou hravostí a důvtipem. Postavy ve hře vedou často velice vtipné dialogy, u kterých se od srdce zasmějete. A to jsme zatím nezmínili ještě achievementy. Ty spolu s easter eggy vytvářejí spoustu odkazů na celou popkulturu.  Pokud jste tedy velcí puntičkáři a rádi hledáte jakékoliv odkazy a narážky, Labyrinth City  připomíná spíše hru Kde je Valda? Chvalozpěvy na design jsou opravdu na místě. 

Pokud máte strach, že si hru neoblíbíte, nezoufejte. Je sice určena pro mladistvé, to však neznamená, že si ji neoblíbí i dospělý. Minimálně se vám budou líbit popkulturní narážky, které jsou na každém rohu, a že jich ten labyrint má požehnaně. No a nakonec je tu i design, který vám sebere dech a probudí ve vás klasickou dětskou radost. Nečekejte zde převratný gameplay nebo příběh, tato hra je opravdu spíše pro to, abyste zpomalili a vychutnali si každý detail v ní. Ze samotného hraní vás potěší maximálně minihry, které se ale nevyskytují v hojném počtu. Pokud se však chcete dostat do jiné atmosféry, trochu vypnout a zahrát si něco pohádkového, možná by vám Labyrinth City mohlo přijít vhod. Při hodnocení přihlížíme k faktu, že hra je určena pro mladší hráče.

Klady
 • achievementy
 • úchvatný design
 • vtipné dialogy
 • popkulturní narážky
Zápory
 • gameplay se stává po čase nudný
 • otravný soundtrack
 • repetitivní úrovně
Platforma PC
 • Datum vydání 22.07.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Anežka Ebrová

  Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.