Překladatel druhého Silent Hill je pobouřen, že nevěděl o vzniku remaku

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: IGDB.com
Remake Silent Hill 2, hry, která je dneska už skoro dvacet let stará, stále víří debaty, a to nejen na poli hráčů, ale také tvůrců. Jedním z nich je i Jeremy Blaustein, který přeložil scénář k původní hře do angličtiny. Podílel se také na motion capture a produkci dabingu. Nyní na svém twitteru reagoval na oznámení velice jízlivou poznámkou, že Konami využije znovu jeho práci a nepřipíše mu za ni žádné adekvátní zásluhy.
V jeho tweetu stojí: „Opět použijí anglický scénář SH2, který jsem napsal/přeložil (a také režíroval) úplně sám, a dostanu za to nulovou náhradu…“ Údajně by ocenil, i kdyby jen dostal informaci, že remake vzniká. Na serveru GamesRadar se Jeremy Blaustein vyjadřuje, že přeložil bez jakékoliv pomoci každé slovo, které hra obsahovala.

Pro GamesRadar také překladatel potvrdil, že netouží po nějaké finanční kompenzaci za už dávno odvedenou práci. Jde mu jen o profesní slušnost a vyjádření uznání. Na jedné strany má určitě pravdu, na straně druhé už je projekt dávno hotový. Jaký je váš názor?
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn