Silent Hill 2

Překladatel druhého Silent Hill je pobouřen, že nevěděl o vzniku remaku

25. 10. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Remake Silent Hill 2, hry, která je dneska už skoro dvacet let stará, stále víří debaty, a to nejen na poli hráčů, ale také tvůrců. Jedním z nich je i Jeremy Blaustein, který přeložil scénář k původní hře do angličtiny. Podílel se také na motion capture a produkci dabingu. Nyní na svém twitteru reagoval na oznámení velice jízlivou poznámkou, že Konami využije znovu jeho práci a nepřipíše mu za ni žádné adekvátní zásluhy.

V jeho tweetu stojí: „Opět použijí anglický scénář SH2, který jsem napsal/přeložil (a také režíroval) úplně sám, a dostanu za to nulovou náhradu…“ Údajně by ocenil, i kdyby jen dostal informaci, že remake vzniká. Na serveru GamesRadar se Jeremy Blaustein vyjadřuje, že přeložil bez jakékoliv pomoci každé slovo, které hra obsahovala.

Pro GamesRadar také překladatel potvrdil, že netouží po nějaké finanční kompenzaci za už dávno odvedenou práci. Jde mu jen o profesní slušnost a vyjádření uznání. Na jedné strany má určitě pravdu, na straně druhé už je projekt dávno hotový. Jaký je váš názor?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.