Resident Evil 4 – logiášek remake

Remake Resident Evil 4: neobsahuje QTE

3. 2. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Remake Resident Evil 4 je stejně netrpělivě očekáván jako již vydaný Dead Space (recenze už brzy) a není divu. Obě hry jsou kultovní klasikou, a proto jsou všichni nedočkaví. Někteří hráči se jednoduše těší, zatímco jiní se nemohou dočkat, a ještě se toho děsí, což je pochopitelné. Přece jen se to dotýká jejich srdečních záležitostí, a proto se obávají, co s tím studio Capcom udělá.

Zdroj: igdb.com

Resident Evil 4

Původní Resident Evil 4 vyšel v roce 2005 a téměř okamžitě si získal obrovskou základnu fanoušků. Ve čtvrté hře se ujímáme role mladého Leona S. Kennedyho, který je vyslán do Španělska, aby zachránil prezidentovu dceru Ashley, jež je unesena poněkud otravným kultem Los IIIumanidos. Samozřejmě by to nebyl ten sexy Leon, kdyby všechno šlo hladce. Otázkou je, proč si hru lidé vůbec zamilovali, když šlo v podstatě o klasickou střílečku? Odpověď není tak jednoznačná, protože každý hráč má úplně jiný důvod. Osobně si ovšem myslím, že drtivá většina lidí se shodne na tom, že původní RE4 měl skvělou atmosféru, příběh, postavy a hlavně Leonka v těsných kalhotách. Zároveň ani zvukový doprovod nebyl špatný, pokud tedy nepočítám ukňouranou Ashley, u které byla tendence… no, však víte co.

Odstranění QTE

Přestože společnost Capcom několikrát prohlásila, že remake zachová původní aspekty příběhu a hratelnosti, objevily se informace, které mohou hráče buď pobouřit, nebo potěšit. Původní RE 4 obsahoval mechaniku, jejíž přítomnost hráči buď milovali, nebo nenáviděli, a tou nejsou nic jiného než Quick Time Events (QTE), které vás nutily dělat určité věci, například utíkat. Podle magazínu Game Informer se v remaku již QTE nebudou vyskytovat, protože je společnost Capcom považuje za zastaralé. Místo toho budou tyto úseky nahrazeny tak, aby lépe odpovídaly současné hratelnosti a byly mnohem vhodnější pro hororovou pecku vydanou pro tuto generaci. Kromě toho uvádí, že remake hry Resident Evil 4 bude obsahovat vedlejší úkoly, jež bude možné plnit.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.