Splinter Cell – Logo

Remake Splinter Cell je stále v rané fázi

21. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Splinter Cell je pro mě jednou z nejlepších stealth her všech dob a mrzí mě, že si značka dala na chvíli pauzu. Poslední díl série, Splinter Cell: Blacklist, vyšel v roce 2013 a navázal na tři roky starý Conviction. Pozvolným postupem času se začalo bohužel na Sama Fishera pomalu zapomínat. Místo plnohodnotné hry se věrní fanoušci dočkali jen různých crossoverů, které všechny jen iritovaly. V prosinci loňského roku jsme vás informovali o tom, že Ubisoft Toronto plánuje remake Splinter Cell, jehož kompletní předělání bude provedeno na enginu Snowdrop.

Zdroj: Ubisoft

Ubisoft minulý týden, ve čtvrtek 17. listopadu, oslavil 20. výročí založení značky. V rámci oslav společnost vydala nové video, ve kterém se zamýšlí nad celou sérií Splinter Cell a hovoří o připravovaném remaku. Video odhaluje některé detaily a první obrázky. Pokud jste netrpělivě očekávali datum vydání, bohužel vás musím zklamat.

Tým, který na novém remaku pracuje, ve videu uvádí, že chce zachovat stejný zážitek jako u původního titulu z roku 2002 a zároveň přidat vylepšené funkce z pozdějších dílů. Jednou z takových funkcí by mohlo být hromadné zabíjení – zaměření více nepřátel najednou a jejich tichá poprava. Toto vylepšení bylo poprvé použito ve hře Conviction z roku 2010. Tvůrci také zmínili, že chtějí dát hráčům více možností, jak deeskalovat různé situace, aniž by museli vidět otravný nápis „Konec hry“.

Zdroj: Ubisoft

Jak jsem již zmínil výše, remake zatím nemá datum vydání a mnoho informací se zatím nedozvíme, protože podle samotných autorů je projekt stále v rané fázi. Proto se plánují odmlčet a plně se věnovat tvorbě hry. Pokud bych si měl vsadit na to, kdy se dozvíme více informací, vsadil bych si na druhou polovinu příštího roku a vydání v roce následujícím, tedy v roce 2024. Nechci kolem toho vytvářet žádnou kontroverzi, koneckonců remake Splinter Cell může vyjít mnohem dříve, ale osobně si to nemyslím, protože Ubisoft se v posledních letech netěší velké lásce svých fanoušků a jeho projekty nejsou tak dobře přijímány. Proto si myslím, že na remaku budou chtít zapracovat, už jen proto, že je to jedna z mála her, které je v minulosti proslavily, a má neuvěřitelně velkou fanouškovskou základnu.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.