Stalker2

Stalker 2 se stále plánuje vydat v roce 2023

23. 9. 2022
Zdroj náhledu: GSC Game World

Společnost GSC Game World potvrdila svůj plán vydat Stalker 2: Heart of Chornobyl v roce 2023 poté, co se objevily zvěsti, že hra byla odložena na neurčito. Stalker byl oficiálně oznámen v roce 2018, aby byla zajištěna smlouva s vydavatelem, a v roce 2021 společnost GSC Game World oznámila plány na vydání v roce 2022. Přestože bylo toto datum posunuto, teprve v důsledku války na Ukrajině se fanoušci začali zajímat o to, jak vypadá budoucnost hry.

Probíhající konflikt na Ukrajině bohužel zasáhl všechny, včetně vývojářské společnosti GSC Game World. Videodeník, který tým sdílel v červnu, ukázal, jak byli jednotliví vývojáři postiženi, včetně několika vývojářů GSC Game World, kteří se podíleli na obraně Ukrajiny. Vývoji projektu se pochopitelně věnovalo méně pozornosti než bezpečnosti vývojářů.

Když byl zveřejněn vývojářský deník, společnost GSC Game World oznámila, že vývoj hry bude pokračovat. V oficiálním oznámení Xboxu bylo později uvedeno, že Stalker 2 vyjde v roce 2023, ale vzhledem k probíhající válce na Ukrajině o tom stále panovaly pochybnosti. Jeden z vývojářů reagoval na tyto spekulace na oficiálním serveru na Discordu. Na něm měl potvrdit, že se stále počítá s uvedením na trh v roce 2023 a že vydání Stalkera 2 se v tuto chvíli dále neodkládá.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.