Starfield bude vydán v polovině tohoto roku

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Bethesda Game Studios

Starfield je zdaleka nejočekávanějším titulem společnosti Bethesda. O projektu se poprvé spekulovalo už v roce 2013, ale oficiálně byl představen až na E3 2018. Todd Howard několikrát prohlásil, že půjde o nejdrsnější RPG všech dob, ale nikdy přesně neřekl proč. Na veletrhu E3 v roce 2021 jsme si mohli poprvé prohlédnout, jak bude hříčka vypadat. Ve stejném roce Bethesda také oznámila, že Starfield vydá 11. listopadu 2022. Jak však všichni víme, nestalo se tak a hra byla odložena na první polovinu letošního roku.

Mnozí fanoušci byli dost skeptičtí, protože nevěřili, že by to Bethesda mohla zvládnout. Starfield je první originální RPG po dvaceti šesti letech a co si budeme povídat, vývojáři se musí hodně snažit, aby jejich nový klenot uspěl, protože jejich jméno už je značně pošramocené. Co se týče samotné hry, všichni už víme, že Todd Howard sází na návrat ke starším hardcore RPG systémům, kterými byl známý. Stejně tak bylo řečeno, že může obsahovat survivalové prvky. Rovněž máme informace o tom, že hlavní postava nebude dabována a že dialogy budou vedeny v první osobě. Délka kampaně by vám měla zabrat 30–40 hodin.

Vraťme se ale k datu vydání. Jak už jsem zmínil, titul byl odložen loni v květnu s tím, že vyjde v první polovině letošního roku, a od té doby Bethesda neprozradila mnoho informací, což jen zvýšilo negativní postoj fanoušků k tomuto termínu vydání. Uživatel Twitteru s přezdívkou Klobrille si všiml, že Bethesda spustila stránku podpory pro svou připravovanou hru, na které stojí: „Starfield vyjde exkluzivně na konzolích řady Xbox X/S a PC v první polovině roku 2023.“

Podle všeho se zdá, že opravdu doufají v jeho vydání ještě letos. Nechci být skeptický, ale všichni víme, jak to chodí, stát se může cokoliv a nakonec budou vývojáři nuceni svou práci odložit, než nám naservírují hotový produkt. Přesnější datum bohužel zatím nebylo oznámeno. Tento titul si však můžete přidat do svého seznamu přání ve službě Steam.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn