Stromová společnost - desková hra

Stromová společnost vám umožní vybudovat prosperující společnost v korunách lesních velikánů

25. 6. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Občas mi stačí opravdu málo k tomu, abych byla na nějakou očekávanou deskovou hru natěšená jako dítě na Ježíška. Nádherné ilustrace, neotřelé téma nebo vydavatel, který mě ještě nikdy nezklamal. Velice dobře na mě funguje i jméno autora, pokud v minulosti vytvořil některé z mých oblíbenců. A právě to je případ titulu Stromová společnost, kterou nám na říjen chystá vydavatelství Blackfire

Autory Stromové společnosti jsou totiž Matthew Dunstan a Brett J. Gilbert. Tito dva pánové spolu vytvořili mimo jiné titul The Guild of Merchant Explorers. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Jde o deskovou hru, která má všechny prvky těch nejlepších zakreslovaček, jen namísto barevných teček umisťujete na svoji mapu dřevěné figurky a kostičky. The Guild of Merchant Explorers mě naprosto okouzlili, i přes svoje nelákavé ilustrace. A nejsem v tom sama, hra byla letos nominována na prestižní Kennerspiel des Jahres. Brett J. Gilbert kromě toho stojí za dvojkovkami Mandala nebo Širé pláně a karetním Co tě žere. Matthew Dunstan navíc stojí za jednou z nejlepších zakreslovaček Příští stanice Londýn, epickým Monumental a abstraktní Mojí knihovničkou. 

O Stromové společnosti toho zatím mnoho známo není, titul si svoji celosvětovou premiéru odbyde na letošním veletrhu v německém Essenu. Již teď je však jisté, že půjde o hru pro 2–4 hráče od 8 let, kteří budou na jednu herní partii potřebovat 30–45 minut. Těšit se můžeme na nádherné ilustrace od Chrise Quilliamse (Azul, Pandemic nebo Archipelago). Původním vydavatelem hry Stromová společnost je studio Next Move Games, patřící pod Plan B Games a konglomerát Asmodee. 

Tematicky se budete snažit pomoci nejrůznějším gildám žijícím v korunách stromů vybudovat funkční společnost. Pomáhat plnit úkoly budete písařům, stavitelům, bankéřům, kupcům, botanikům a badatelům. Cílem bude vytvořit dokonalou synergii efektů staveb a stát se tak tím nejvýznačnějším přispěvatelem společnosti.

Zdroj: Blackfire

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.