KAMsNIM - dejte krabicím druhý život

TLAMA games se přidává k dvoustovce obchodů zapojených do projektu KAMsNIM

26. 6. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Je jen málo lepších pocitů, než když vám přijde nová desková hra. Dlouho očekávaná novinka, hra, kterou jste se marně snažili roky sehnat, nebo titul, který vás zaujal na influencerských fotkách, a vlastně o něm nic moc nevíte. Tak jako tak je přebírání krabice obrovská radost. A ta se násobí, když vám tu vytouženou hru obchod ještě perfektně zabalil, aby se při dlouhé cestě k vám domů neponičila. 

Jenže co pak s krabicí? Někdo ji spálí, jiný odnese do kontejneru na papír, další ji použije pro odplevelení zahrady a u nás doma z nich děláme garáže pro hračková auta. Jenže někdy je krabic moc nebo je vám líto je jen tak vyhodit, když jim vlastně nic není. 

Spolek Ukliďme Česko, který v ČR působí již pěkných pár let, je mimo jiné autorem aplikace KAMsNIM. Pokud ji neznáte, jde o vyhledávač odběrových míst nejrůznějšího odpadu. Jednou z položek jsou právě krabice a jejich výplně, tedy obalový materiál. Ten se totiž náramně hodí e-shopům. Již přes dvě stě obchodů napříč ČR odebírá obalový materiál. Nově k nim přibyl i jeden z největších e-shopů s deskovkami TLAMA games. Právě do něj můžete po domluvě krabice i s náplněmi donést. Jen nevím, zda u toho dokážete odolat a nerozšířit sbírku. 

Mimochodem, v aplikaci KAMsNIM se můžete dozvědět, kam donést elektro, prošlé léky, pneumatiky, baterie, světelné zdroje i velkoobjemový odpad. A přiznejme si, že i když u nás není tolik eko-popelnic jako v Německu, občas se člověk stejně ztratí v tom, kam co patří.

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.