Tea Time Crime – komponenty

V Tea Time Crime budete chytat zloděje v honosném sídle

29. 1. 2024
Zdroj náhledu: Piatnik

Přáli jste si někdy navštívit honosné sídlo některého ze členů britské smetánky? Tak toto přání se vám nyní rozhodlo splnit vydavatelství Piatnik. V jeho nové deskové hře Tea Time Crime se totiž v jednom takovém sídle ocitnete. Nebudete však v roli cenného hosta ani turisty okukujícího nasbírané cennosti. Místo toho se stanete detektivem a jeho pomocníkem, pokoušejícími se zabránit zlodějům ve vykradení sídla během noblesního čajového dýchánku k oslavě 80. narozenin pana majitele. 

Tea Time Crime je hra určená pro 2–4 hráče od 10 let, kteří budou na jednu herní partii potřebovat přibližně 30–45 minut. Vytvořil ji německý autor Dirk Barsuhn, pro kterého jde o první deskoherní počin. Oproti tomu s tvorbou ilustrátora Felixe Wermkeho jsme se mohli seznámit v titulech New York Zoo, 80 Days, Klub dobrodruhů nebo Pot Pouri. Rakouské studio Piatnik se soustředí na vydávání jednodušších rodinných her v několika evropských jazycích, přičemž řadě z nich jsme se v minulosti podívali na zoubek (Art Gallery, Equinox, Happy Fox, Ross the Boss, Tik Tak Bum: Chain Reaction nebo Zero Hero).

Tea Time Crime je v podstatě abstraktním logickým hlavolamem. Vaším cílem totiž bude na mapě sídla rozmístit svoje žetony detektiva a pomocníka tak, aby svými baterkami prozkoumali co nejvíce místností a odhalili co nejvíce zlodějů. Na každém z žetonů je vyznačeno několik směrů, do kterých detektiv s pomocníkem míří baterkami, a pro co nejvyšší bodový zisk musíte chytře manévrovat detektivem, zloději a místnostmi. Nebudete však mít zcela volné pole působnosti. To, se kterou pozicí sídla budete moci interagovat, totiž určí kostky. V každém tahu se několika kostkami hodí a hráči si postupně mohou vybrat některou ze skupin kostek o stejné hodnotě. Ta určuje řádek, a počet kostek ve skupině sloupec v mapě sídla, kterou máte před sebou. Tato náhoda zajišťuje šanci na vítězství i méně zkušeným nebo mladším hráčům, hra by však stále měla poskytovat dostatek prostoru pro taktické plánování.

Zdroj: Piatnik

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.