Vílí kruh - desková hra

Vílí kruh vás i s celou rodinou přenese do podmanivého světa víl a magických houbiček

7. 4. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Perfektně symetrické kruhy v přírodě nejsou příliš častým jevem, o to více tajuplnými se taková místa jeví. Proto se jim také v minulosti říkalo „vílí“ nebo „čarodějné“ kruhy. Dnes již víme, že se dají bezchybně vědecky vysvětlit, ať již růstem a postupným odumíráním podhoubí, nebo rostlinkami sežranými termity. Ale co kdybychom si na chvíli představili, že je skutečně vytvořily víly, trollové a čarodějnice? Právě do takového světa nás zavede vydavatelství Blackfire ve své chystané deskové hře s názvem Vílí kruh. 

Vílí kruh (v originále Fairy Ring) je čerstvě oznámenou novinkou belgického studia Repos Production, které stojí za takovými úspěšnými rodinnými a párty tituly, jako je 7 divů světa, Jedním slovem, Čtyřmi slovy, Šampióni nebo Stranger Things: Attack of the Mind Flayer. Vílí kruh je určen pro 2–4 hráče od 8 let, kteří budou na jednu herní partii potřebovat přibližně 40 minut. Za titulem stojí nepříliš zkušená autorská dvojice Fabien Tanguy (Color Clash, Cubosaur) a Laurence Grenier. Nepodařilo se mi zatím dohledat, kdo si vzal na starost ilustrace Vílího kruhu. Pokud však budou v podobném duchu jako ta na obálce, máme se na co těšit. 

Vílí kruh bude rodinným titulem, v němž si budete stavět houbové vesničky a sbírat kouzelnou manu pomocí vašich víl. Jádrem hry bude dvoukolové draftování karet hub, které použijete nejen na stavbu vesničky, ale také na pohyb víl. Každý typ hub navíc produkuje kouzelnou manu jiným způsobem, vaše víly budou muset tuto manu sbírat a přeměňovat na vítězné body. Autoři hry slibují překvapivě vysokou míru interakce mezi hráči, což nebývá u rodinných titulů vždy pravidlem. 

Dočkat bychom se Vílího kruhu měli 23. srpna, vydavatelství Blackfire jej totiž v tento den vydá spolu s celosvětovou premiérou. A ačkoliv jsme zatím ze hry neviděli nic víc než tento krátký popis, ilustraci na obálce a jména autorů, minimálně já jsem úspěšně natěšená.

Zdroj: Blackfire

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.