Čtyřmi slovy – párty hra

Čtyřmi slovy bude kooperativní slovní párty hra od tvůrců Jedním slovem

16. 3. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Na párty se dá dělat spousta aktivit. Pít, tancovat, mluvit s přáteli i naprostými cizinci nebo třeba sedět v koutě a mračit se na svět. Pokud hledáte nějakou řízenější formu zábavy, mohou vám dobře posloužit párty hry. Některé z nich prověří vaše znalosti (Tos přehnal!), další procvičí vaši bránici salvami smíchu (Výbušná koťátka). A pak existuje kategorie asociačních slovních párty her. Po těch sáhnete, když se chystáte na párty s poklidnější atmosférou a často i nižším počtem účastníků. Králem mezi asociačními slovními párty tituly jsou jednoznačně Krycí jména. Povedly se ale i Šestý smysl, V pasti nebo Jedním slovem. A právě na poslední jmenovanou navazuje nově oznámený počin Čtyřmi slovy, kterou na naše herní stoly přinese vydavatelství TLAMA games

Čtyřmi slovy (v originále So Clover) vydalo již v roce 2021 studio Repos Production (Jedním slovem, Šampióni, Stranger Things: Attack of the Mind Flayer). Hru Čtyřmi slovy vytvořil debutující autor François Romain ve spolupráci se zkušenými vývojáři Thomasem Provoostem a Cédrickem Caumontem. Na jednu partii budete potřebovat 3–6 hráčů od 10 let a přibližně 30 minut. Tedy pokud se nevykašlete na skórování a nebudete hrát, dokud vás Čtyřmi slovy budou bavit. Což bude klidně celý večer.

Čtyřmi slovy je totiž kooperativní hra, ve které každý hráč získá plastový čtyřlístek a čtyři čtvercové karty se čtyřmi slovy. Karty umístí na svůj čtyřlístek tak, aby mu spojením vždy dvou slov vznikly vhodné asociace. Ty napíše na hrany čtyřlístku a kartičky z něj vysype. Spoluhráči se pak snaží uhodnout původní umístění karet. Aby to nebylo tak jednoduché, k hromádce karet se přidá i jedna náhodná z balíčku. 

Titul má geniálně jednoduchá pravidla, která zajišťují, že hru pochopí každý a všichni hráči jsou stále aktivně ve hře. Je vhodná i pro absolutní nehráče, a ještě se u ní něco dozvíte o svých přátelích. Však také posbírala pěknou řádku ocenění. Jak je jejich dobrým zvykem, hru si můžete až do úterý předobjednat na eshopu vydavatelství se slevou. A dočkáte se jí již za dva týdny.

Zdroj: TLAMA games

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.