World of Warcraft Putování Azerothem – Kalimdor

World of Warcraft: Putování Azerothem – Kalimdor – projděte se po dalším kontinentu Azerothu

30. 11. 2022
 

World of Warcraft je značka, která i přes problémy Blizzardu má stále velmi početnou skupinu fanoušků. Ačkoliv, buďme rádi za problémy Blizzardu, díky nim se konečně dočkáváme českých překladů některých děl, protože se autorská práva začala prodávat i k nám. Některé překlady vydalo také nakladatelství CREW, ostatně právě díky němu se u nás můžete podívat na recenze World of Warcraft: Šaman nebo na první díl geografického průvodce World of Warcraft: Putování Azerothem – Východní království. Nyní se přesuneme jinam, do zemí na západ. Přichází World of Warcraft: Putování Azerothem – Kalimdor.

Autor:
Vydavatel:
Svět:
Překlad:
Počet stran:
Tisk:
Vazba:
Rok a měsíc vydání:
ISBN:
Vydání:

Golden, Copeland
Crew
World of Warcraft
Tomáš Kratochvíl
168
barevný
pevná
říjen 2022
9788075941152
první

Obal vás zaujme a vnitřní ilustrace uhranou

Jakmile knihu poprvé spatříte, jste zaujati. Temně černý potah tvrdé vazby je protkaný tmavě červenou, až krví nasáklou barvou obklopující dominantní obrázek města Hordy uprostřed. Jedná se o obrovský rozdíl proti provedení Východního království, které září světlem Aliance. Nyní vidíme temnotu Hordy a je to pohled, který každý fanoušek orků, taurenů nebo trollů uvítá. Bohužel je to i tyranie pro oči, ta tmavá barva na tmavém pozadí je neviditelná, a pokud si knihu chcete číst večer před spaním, doporučuji obal zkoumat pod lampičkou, jinak neuvidíte zhola nic.

Ihned po otevření vás čeká mapa severního Kalimdoru, jež jasně ukazuje rozmanitost celé této země. Temní elfové na severu, orkové v nehostinné poušti, ledové kry a doufám, že to, co vidím po levé straně, je Teldrassil. Podobný pohled vás čeká i na konci, uvidíte majestátnost Kalimdoru z ptačí perspektivy.

Orientaci vám usnadní jedna z prvních stran, na níž je přes celý světadíl světlá průhledná mapa, která vám přesně ukáže, kde se jaké významnější město či místo nachází. Můžeme vidět přesnou lokaci Durotaru, Mulgore, Barrens, Azuremyst, Teldrassilu nebo Tanaris. Precizní a přehledné. Upřímně, kromě ilustrací, ke kterým se dostaneme, se mi v knize tahle stránka líbila ze všech nejvíc.

Zdroj: Crew

Misho, pojď, provedeme tohle trollče naším domovem

Celou knihou čtenáře doprovází známý a oblíbený Rexxar s jeho věrnou medvědicí Mishou a trollem Zekhanem. Toho neznáte? Kniha chce čtenáře zaujmout, tak vás s ním hned na začátku seznámí. Zekhan je velvyslancem, který dostal za úkol projít celý Kalimdor a získat potřebné informace o stavu lidu Hordy. Nevím, jestli to funguje na dospělého čtenáře, ale mého nejmladšího sourozence to zaujalo a cítil se jako součást Hordy, protože najednou byl Zekhan on.

To je z příběhu úplně vše. Kniha nic víc nenabízí. V prvé řadě se totiž jedná o geografický atlas s Rexxarovými poznámkami pro každou z oblastí, kterou „navštívíte.“ Pokud vás napadá otázka, jak to hrdinové udělali s državami Aliance v Kalimdoru, ani tam se příběhu nedočkáte.

Prorok Velen dal Rexxarovi i Zekhanovi povolení navštívit jakékoliv území Aliance. Jaká místa tedy navštívíte? Začnete v Durotaru, poté se projdete k hoře Hyjal, odtamtud k Temnému pobřeží, z něj k Teldrassilu, přeplujete na ostrov Azuremyst a následně do lesa Ashenvale, kde vylezete u plání Mulgore. Tam se budete chvíli procházet, než dojdete do Feralas, z nich do Silithu a poté od kráteru Un´Goro až k Tanaris a nakonec zpět k severním Barrens a Blátivým mokřadům. A to jsou jen ty hlavní velké oblasti! Kniha je více než stostránková procházka po celém světadílu.

Zdroj: Crew

To mi World of Warcraft: Putování Azerothem – Kalimdor nabídne jen geografii?

Funguje především jako cestovatelský deník. Pokud budete čekat cokoliv jiného, budete zklamaní. Jsou zde ale různé zajímavosti. Věděli jste, že Teldrassil byl drahokam věrný svému jménu, který v jazyce nočních elfů znamená „Koruna země?“ Že šelmy na ostrově Bloodmyst jsou oslabené lokálními toxiny? Nebo že ravasauří jedohřbeti si máčeli spáry v jedu? Těmito perličkami je prolnutý celý atlas a vy si můžete obohacovat své znalosti celého světadílu Kalimdor.

K tomu je World of Warcraft: Putování Azerothem – Kalimdor plný nádherných ilustrací. Zajímalo vás, jak vypadá Silithus? Thunder Bluff? Exodar? Ilustrátoři se v tomto případě doslova vyřádili a na každé stránce najdete minimálně jeden obrázek nějaké lokace, kterou zrovna Rexxar a Zekhan navštívili. Celkové jsou ilustrace snad to nejlepší na celé knize.

World of Warcraft: Putování Azerothem – Kalimdor je skvělou geografickou příručkou na procházky po celém světadíle. Kniha je protkaná krásnými ilustracemi, zajímavostmi a občasnými vtipy, které nahodí vaši průvodci. Slovy Bugse Bunnyho: „To je vše, přátelé.“

Klady
  • zajímavé informace
  • procházka po Kalimdoru
  • občas vtipy od průvodců
  • nádherné ilustrace
  • průhledný papír na pevnou stranu ukazující místa Kalimdoru
Zápory
  • nepřehledný obal
Infobox
0.0

Doporučujeme

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.