Xbox Cloud Gaming je k dispozici v aplikaci Windows

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Microsoft

Společnost Microsoft v pondělí oznámila, že její cloudová streamovací služba Xbox Cloud Gaming je k dispozici v aplikaci pro Windows. Služba Xbox Cloud Gaming se poprvé objevila na počítačích koncem června, ale pouze prostřednictvím webového prohlížeče. Nyní ji můžete spustit ze stejné aplikace Xbox, kterou používáte k prohlížení a spouštění her prostřednictvím služby Game Pass.

Pokud jste členem programu Xbox Insider a máte předplatné Game Pass Ultimate, můžete si betaverzi Cloud Gaming stáhnout z aplikace Xbox. Jen ale musíte žít v jedné z 22 zemí, kde byla streamovací služba dosud spuštěna. V současné době mezi ně patří USA, Kanada, Spojené království, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Maďarsko, Irsko a především Česká republika.

Cloud Gaming v současnosti vyžaduje použití ovladače připojeného přes Bluetooth nebo USB, ale doufejme, že v budoucnu bude podporovat myš a klávesnici. V Game Passu je mnoho her, například Grounded nebo Sea of Thieves nebo Doom, které jsou vhodné pro ovládání na PC.

Pokud nemáte předplatné Game Pass Ultimate, můžete si ho nyní předplatit za 1 $ (21 Kč), ale poté vás bude stát 14,99 $ měsíčně (324 Kč). A jaké hry můžete získat? Her je celá řada, proto je nebudeme vyjmenovávat všechny, ale pokusím se vybrat ty nejzajímavější tituly, které si můžete pořídit. Jsou to například A Way Out, Omno, Alien: Isolation, série Battlefield, Brütal Legend, Code Vein, Control, trilogie Crysis, Dante’s Inferno, trilogie Dead Space, Desperados nebo Dishonored aj.

Připomínáme také, že dnes od 18:00 proběhne druhá konference Xboxu s názvem [email protected]. Vysílání můžete sledovat na kanálech Twitch Gaming i Xbox.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn