Fable - Cover

Zpátky do Albionu: Fable se představuje v novém traileru

11. 6. 2024
Zdroj náhledu: IGDB

Je to již deset let od vydání poslední velké hry ze světa Fable. V roce 2014 totiž vyšel remaster rozšířeného prvního dílu – Fable Anniversary. Na letošním Xbox Showcase 2024 byl odhalen nový trailer pro reboot série Fable, který navazuje na loňskou Fable ukázku. V ní byla představena postava Davea, nadšence do zeleniny, který neměl rád hrdiny. 

Nová ukázka nám představuje postavu jménem Humphry, kterého ztvárnil britský komik Matt King. Trailer začíná scénou v malebném Albionu, kde právě Humphry, hrdina užívající si zaslouženého důchodu, vyřkne větu: „Chcete vědět všechno o hrdinech, že? No tak to jste přišli na správné místo, protože kdo jiný by vám o nich mohl říct více než snad největší hrdina ze všech.“

Dále se video zaměřuje na význam rozhodnutí, která definují hrdiny, a představuje příběh mladé hrdinky, kterou Humphry vzal pod svá křídla, když neměla kam jít. Hrdinka měla vše – dovednosti, talent a sílu, ale nakonec udělala všechna špatná rozhodnutí. Stále tedy budeme moci být i „zlým“ hrdinou, tak jako tomu bylo v předchozích hrách. Bude tedy jen na vás, jak se rozhodnete ve chvílích mezi životem a smrtí. Zároveň si hra zachovává i specifický humor.

Znovu se objevuje věta, že se jedná o záběry přímo ze hry, a vizuál vypadá opravdu nádherně. Někdo by mohl namítnout, že se nový titul odklonil od původního grafického stylu, ale myslím, že mu to sluší. Bohužel si stále musíme počkat na ukázku gameplaye, abychom si udělali lepší představu, jak bude fungovat pod taktovkou vývojářů z Playground Games. Tito experti na závodní hry se poprvé pouštějí do neprobádaných vod žánru RPG a snad úspěšně navážou na vydařenou původní trilogii.

Hry bychom se měli dočkat během roku 2025 na Xbox Series X/S a PC. Od prvního dne bude k dispozici ve službě Xbox Game Pass. Budu doufat, že to dopadne lépe než projekt Fable Legends, na kterém pracovali původní autoři z Lionhead Studios. Tento nevydařený projekt, který ani nedosáhl vydání, vedl ke zrušení studia.


Článek pro Gaming Professors napsal Jiří Vančura.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.