Dragon Age

Dragon Age je tu s omalovánkami zdarma, krátkým filmem, komiksovým prequelem k Dreadwolfovi, a ještě novou povídkou

9. 12. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Vždycky, když už si myslím, že mě už nemůže Bioware ničím překvapit, udělá přesný opak. Každý rok, 4. 12., je Dragon Age Day, v rámci něhož se dočkáváme nějakých těch novinek. Letos jich je ale neskutečně množství a možná za to může i blížící se seriál Dragon Age: Absolution, který vyjde na Netflixu už tento pátek. K tomuto výjimečnému dni jsme dostali i novou povídku jménem As We Fly od Lukase Kristjansona, bohužel neangličtináři mají smůlu. Google překladač vám ale ten krátký příběh dostatečně přeloží.

Druhým překvapením je krátký film, který připomene budoucího hlavního záporáka hry Dragon Age: Dreadwolf, elfa Solase. S tím jsme mohli v Dragon Age: Inquisition mít velmi pevný, a dokonce i romantický vztah. Nicméně pokud jste hráli DLC Tresspasser, je vám jasné, že s touto postavou není žádná velká legrace. Jeho příběh vám připomene oblíbený Varric Tethras.

Dále tu máme nový komiks ze světa Dragon Age, který, jak je u této značky už běžné, vydá už v lednu společnost Dark Horse. Komiks se jmenuje Dragon Age: The Missing a zaměří se na příběh trpaslíka Varrica Tethrase, který byl v posledních dvou dílech herní série. S tímto trpaslíkem se vydá Lace Harding do Hlubokých cest najít dávného přítele, ale jsou to Hluboké cesty, a Nákaza je tak přítomná úplně všude, nehledě na hromadu zplozenců. Pokud vám komiksová tvorba uniká, rozhodně doporučuji ji si ji dohledat, jedná se nejen o skvělé příběhy rozšiřující lore celého Thedasu, ale také zjistíte, co se stalo s některými oblíbenými postavami.

A na závěr snad to nejlepší. Pokud jste fanoušci omalovánek, jsou tu jedny od Dark Horse. Dragon Age Adult Coloring Book jsou velice podobné The Witcher Adult Coloring Book, nicméně jsou zdarma ke stažení, takže stačí je vytisknout na pořádný pevný papír. Oficiálně sice vyšly už v roce 2017, do České republiky se ale nedostaly, a tak jsou tu nyní dostupné alespoň v této podobě. Máte tedy zábavu na klidné večery. Jde vidět, že Bioware to s novou hrou myslí smrtelně vážně, ostatně, alfa už je zprovozněna, tak se pokračování dočkáme během příštích pár let.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.