Frostpunk 2 – náhledovka

Frostpunk 2 ukázal první záběry ze hry

17. 1. 2024
Zdroj náhledu: 11 bit studios

Tvůrci z 11 bit studios nás v roce 2018 naučili, že i v době hladu, nemocí a extrémní zimy je největším problémem lidská povaha. Jejich budovatelská strategie Frostpunk tak hráče nutí zároveň sledovat okolní teplotu, požadavky obyvatel i spotřebu zdrojů, a přitom se celá společnost nesmí nijak zvrtnout. Stejně neveselé pokračování s názvem Frostpunk 2 nám sice vývojáři ohlásili již v srpnu 2021, ale až do včerejšího dne jsme z něj měli k dispozici jen krátké zprávy a pár promo obrázků.

Steampunk střídá dieselpunk

Již dříve jsme věděli, že Frostpunk 2 se bude odehrávat třicet let po původní hře (tedy cca v roce 1918) a hlavní změnu oproti prvnímu dílu bude představovat objev ropy. Nyní díky novému hernímu traileru konečně máme konkrétnější představu, na co se můžeme těšit.

Města budoucnosti jsou mnohem větší, domy se nyní staví po celých blocích a vše propojují svítící nadzemní silnice. Z videa lze také vyčíst, že UI bude o něco úhlednější, počty obyvatel teď půjdou do desetitisíců a extrémní počasí už zřejmě nebude takový problém.
Místo toho budete řešit hladovění, přelidnění a jiné populační nešvary… společně s dalšími prvky vyspělé společnosti, jako je demokratické schvalování zákonů nebo potřeba jasné budoucí vize. Kromě toho na pozadí nechybí očividně zoufalí lidé, kteří se domáhají svých potřeb. Hlasitě.
Vlastně to vypadá, že se tu pod vedením vás (tentokrát už nebudete kapitán města, ale mnohem vtipněji znějící „steward“) bude dost možná historie opakovat. Už ale neplatí, že Město musí přežít. Tentokrát Město nesmí padnout. Další nepříjemná zápletka je tak téměř jistá.

Ačkoliv vývojáři nesdělili konkrétní datum, Frostpunk 2 by měl vyjít v první polovině letošního roku. Dostupný by měl být v rámci PC i Xbox Game Passu a na PS5, a pokud chcete, již nyní si jej můžete přidat do seznamu přání na Steamu.
Fanoušky 11 bit studios by mohl zajímat také The Alters, připravovaný sci-fi sandboxový survival založený na klonování hlavního hrdiny. I ten by měl vyjít ještě letos a můžete jej sledovat zde.
Pokud navíc první hru zatím nemáte, Steam až do 25. ledna nabízí původní Frostpunk s 80% slevou.

Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.